Teatr na trawie! Spotkajmy się w CSiK

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie od kilku lat realizuje cykl spotkań z teatrem dla dzieci i rodziców „Artystyczne poranki”.

– Pandemia koronawirusa uniemożliwiła nam organizację spektakli w sali widowiskowej. Jesteśmy przekonani, że spotkanie z teatrem na żywo po tak długiej przerwie będzie nie lada gratką dla wszystkich młodych widzów, którzy byli stałymi bywalcami „Artystycznych poranków”, a także dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z teatrem. Mamy także nadzieję, że to będzie dobry początek naszego corocznego cyklu – mówi Justyna Dybcio z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

14 lipca widzowie będą mogli obejrzeć „Czarne i Białe” – poetycki spektakl dla dzieci utrzymany w stylu “Kabaretu Starszych Panów”.  Poeta Pan Czarny i Malarka Pani Biała tworzą książkę o czarno-białym miasteczku. Widzowie biorą udział w przygodach Czarnego i Białego Kota, Białego Niedźwiedzia, Fotografa, Sroki Kłamczuchy, Białego Kruka, Rodziny Tralalińskich, obserwują czarno-białe zjawiska z otaczającej rzeczywistości. Poznają perypetie mieszkańców miasteczka, bawiąc się klasyką poezji dziecięcej. Atrakcją spektaklu są płaskie lalki przypominające figury wycięte z kart książki.

22 lipca  aktorzy opowiedzą trzy historie o królewnach. Choć wszystkie bajki zaczynają się tak samo, to w zależności od charakteru królewny, – Złośnicy, Beksy lub Roztropnej – dalszy ciąg jest zupełnie inny. Dzieci utożsamiając się z bohaterkami bajki, uczą się, że w różnych sytuacjach życia mogą zachować się dobrze lub źle, a najlepszym orężem w walce z bajkowym Smokiem, jak i codziennymi strachami ,jest uśmiech i rozwaga, a nie płacz i złość.

Oba spektakle przed garwolińską publicznością zaprezentuje Teatr Pod Orzełkiem. To profesjonalni aktorzy lalkarze, absolwenci Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, Akademii Teatralnej w Warszawie, prezentujący swoje umiejętności w kraju i za granicą.

Jeśli pogoda pozwoli, spektakle odbędą się w ogrodzie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie (ul. Nadwodna 1) – wejście z holu przy sali widowiskowej. W przypadku złej pogody spektakle odbędą się w sali widowiskowej.

Teatr Pod Orzełkiem – „Czarne i Białe”

14 lipca (środa), godz. 13:00

Ogród CSiK lub sala widowiskowa

Bilety: 10 zł

Teatr Pod Orzełkiem – „3xKrólewna, 3xSmok”

22 lipca (czwartek), godz. 13:00

Ogród CSiK lub sala widowiskowa

Bilety: 10 zł

Bilety do kupienia na www.csik.garwolin.pl

Zobacz również

Seniorzy dla seniorów

Udostępnij „Mazowsze dla seniorów” to jeden z kilkunastu programów wsparcia samorządu województwa mazowieckiego, z którego w tym roku skorzystali seniorzy z Garwolina. Dzięki inicjatywie Miejskiej Rady...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta