Szarfa przecięta – lodowisko w Garwolinie już działa!

Od Mikołajkowego popołudnia miłośnicy jazdy na łyżwach korzystają z miejskiego lodowiska w Garwolinie. W dniu otwarcia odbyły się pokazy łyżwiarskie, animacje dla całych rodzin, a także darmowe warsztaty. To kolejna inwestycja w Garwolinie ze wsparciem Samorządu Województwa Mazowieckiego.

To chyba najlepszy prezent na Mikołajki, jaki mogliśmy sobie wymarzyć. Kolejne marzenie mieszkańców Garwolina się spełnia, a właściwie sami je spełniliśmy, dzięki współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego, firmą Avon, firmą Rembud, dzięki zaangażowaniu Rady Miasta, pracowników Urzędu Miasta, Centrum Sportu i Kultury oraz wszystkich tych osób, które podjęły się realizacji tej istotnej, trudnej i niezwykle ważnej dla miasta inwestycji. Lodowisko jest częścią większego projektu, który Garwolin realizuje od 2008 roku, czyli budowa krytej pływalni wraz z zadaszonym lodowiskiem. Poprzednikom udało się wybudować basen, natomiast my dokończyliśmy inwestycję – powiedziała burmistrz Marzena Świeczak podczas oficjalnego otwarcia. 6 grudnia kojarzy się wszystkim ze św. Mikołajem, ale nie każdy wie, że w tym dniu swoje święto mają także anioły. Dlatego dla mnie otwarcie lodowiska jest także dniem tych wszystkich osób, które dla mnie są aniołami i na których wsparcie mogłam liczyć przy powstaniu tej inwestycji – podkreśliła burmistrz.

Budowa zadaszonego lodowiska trwała niespełna rok, ale wniosek o fundusze zewnętrzne został złożony już w połowie 2020 roku. W 2021 Samorząd Województwa Mazowieckiego podjął decyzję o dofinansowaniu inwestycji kwotą 3 mln 900 tys. zł. Całość kosztowała 7 962 776,84 zł, z czego ponad 3 mln 800 tys. zł to środki pochodzące z budżetu Miasta Garwolina.  Środki na budowę lodowiska w kwocie 200 tys. zł przekazała także fabryka Avon. Wykonawcą inwestycji jest lokalna firma REMBUB Kazimierz Jasiński.

Lodowisko jest nie tylko płaszczyzną do łyżwiarstwa. To przestrzeń, gdzie będą rodzić się nowe pasje, zawierać przyjaźnie, a także rozwijać zdrowy styl życia. – Pani burmistrz bardzo mocno dba o to, żeby wszyscy mieszkańcy, zarówno starsi, ale też i ci młodsi mogli zagospodarować swój czas, ale przede wszystkim rozwijać swoje pasje – powiedziała członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska. – Życzę Państwu bezpiecznej jazdy i aby zgodnie z nazwą ulicy, szlifowały się tu prawdziwe talenty, które pewnego dnia będą rozsławiać Polskę – dodaje na swoim facebookowym profilu wicemarszałek. Gratulacje złożyła także Elżbieta Lanc członkini zarządu województwa. – Cieszę się, że jako Samorząd Województwa Mazowieckiego możemy wspierać inwestycje, które umożliwiają mieszkańcom aktywne i radosne spędzanie czasu wolnego przez całą zimę – podkreśliła.

Po podziękowaniach wszystkim zaangażowanym w powstanie obiektu i symbolicznym przecięciu wstęgi z pokazem łyżwiarskim wystąpili soliści grupy Walley Ice Story, którzy później poprowadzili animacje dla dzieci, młodzieży i całych rodzin.

W otwarciu obiektu wzięli udział: członkinie zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc, radny mazowiecki Krzysztof Żochowski, radni powiatowi, przedstawiciele służb mundurowych,  samorządowcy z powiatu garwolińskiego, radni miejscy z przewodniczącym Andrzejem Ostolskim na czele, przedstawicielka dyrektora firmy Avon, przedsiębiorcy, pracownicy Urzędu Miasta i Centrum Sportu i Kultu, mieszkańcy i młodzież.

Lodowisko w Garwolinie jest obiektem sezonowym, ze sztucznie mrożoną taflą. Powierzchnia lodu wynosi 800 m² (20m x 40m). Jest otoczona bandami hokejowymi i zadaszona, dzięki czemu ani padający deszcz, ani śnieg nie będą przeszkadzały łyżwiarzom. Na lodowisku funkcjonuje wypożyczalnia wyposażona w 200 par łyżew, a także specjalne „chodziki” dla początkujących. Klientów obsługuje kasa z elektronicznym system obsługi klienta. Wszyscy ci, którzy mają własne łyżwy, mogą zakupić bilet przez Internet. Oddajemy w ręce mieszkańców kolejny obiekt sportowy, który obok pływalni, siłowni, kortów tenisowych, boisk sportowych, będzie dawał szansę na aktywne spędzanie czasu wolnego i dostarczy sporo radości – podkreśla Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Szczegółowe informacje, zasady funkcjonowania obiektu oraz cenniki są dostępne na stronie internetowej Centrum Spotu i Kultury w Garwolinie w zakładce „Lodowisko” – www.csik.garwolin.pl/lodowisko

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta