Rozpoczęliśmy szkolenia komputerowe

“Każdy wiek jest dobry na naukę, na podniesienie swoich kompetencji, To bardzo ważne, by wiedzieć, jak bezpiecznie korzystać z internetu” – mówili uczestnicy pierwszej tury szkoleń komputerowych finansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, działanie 3.1 “Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.

Celem szkoleń jest podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego. W ramach projektu przeprowadzone zostaną szkolenia dla 132 mieszkańców w następujących modułach: Rodzic w Internecie, Mój biznes w sieci, Moje finanse i transakcje w sieci, Działam w mediach społecznościowych, Tworzę własną stronę internetową, Rolnik w sieci, Kultura w sieci.

W dniach 9-10 marca w siedzibie Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej pierwsza grupa uczestników zgłębiała tajniki finansów i transakcji w sieci. „Chciałabym w pełni korzystać z dobrodziejstw sieci: odbierać pocztę, przesyłać pliki, korzystać z wifi, wiedziec jak robic przelewy”- mówili na początku spotkania uczestnicy. Każdy z uczestników szkoleń prowadzonych w ramach Działania 3.1 nabywa podstawowe kompetencje cyfrowe – uczy sie legalnie, szybko, sprawnie i efektywnie wyszukiwać informacje w świecie cyfrowym, komunikować się z bliskimi, korzystać z usług publicznych za pomocą platform internetowych.

Projekt „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego” jest w pełni realizowany z funduszy zewnętrznych, jego wartość to 61 580 zł.

Kolejna tura szkoleń w najbliższy weekend.

 

Zobacz również

Biblioteka zaprasza w marcu

Udostępnij Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza w marcu na wiele atrakcji dla małych i dużych. Zerknijcie na kalendarium. Udostępnij Podobne tematyKoncert uczniów z ogniska...Zaproszenie - Komisja...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta