Razem z Mazowszem modernizujemy drogi w Garwolinie

Ulica Sławińska, do 2019 roku – droga gruntowa, przeszła modernizację. Podczas wizyty w Garwolinie Marszałka Adama Struzika i Członkini Zarządu Województwa Mazowieckiego Janiny Ewy Orzełowskiej przecięto wstęgę i oficjalne oddano drogę do użytku. Inwestycje zrealizowano dzięki pomocy finansowej pochodzącej z budżetu Województwa Mazowieckiego z programu Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Całkowity koszt modernizacji ul. Sławińskiej wyniósł w ciągu 2 lat ponad 650 000,00 zł z czego połowę środków stanowiło dofinansowanie.

Na Mazowszu mamy w sumie 50 tyś km dróg. To wielkie wyzwanie cywilizacyjne, żeby te ulice przystosować, wyremontować, zmodernizować. Dlatego też, każdy oddawany odcinek jest bardzo ważny dla zrównoważonego rozwoju Mazowsza i dla Garwolina- powiedział podczas uroczystości Marszałek Adam Struzik

Modernizacja ul Sławińskiej była realizowana w 2 etapach. Pierwszy wniosek został złożony w grudniu 2019 r i dzięki temu w 2020 r wykonano pierwszy etap inwestycji. W listopadzie 2020 roku udało nam się pozytywnie rozliczyć pozyskaną z Mazowsza dotację na realizację zadania p.n. „Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych położonych w rejonie ul. Sławińskiej – etap I”. W ramach inwestycji wykonano nawierzchnię z betonu asfaltowego o powierzchni  3 300 m² i długości 550 m. Koszt inwestycji opiewał na kwotę 320 661,47 zł, z czego blisko połowę kwoty, bo 160 000,00 zł., Miasto Garwolin otrzymało z budżetu Województwa Mazowieckiego z programu Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych (FOGR).

30 listopada 2021 zakończono prace budowlane związane z II etapem modernizacji ul Sławińskiej. W ramach prac wykonano: nawierzchnię z betonu asfaltowego o powierzchni 2 942 m² i długości 485 m. wraz z poboczami z kruszywa łamanego. Koszt II etapu inwestycji to 330 599,31 zł, w tym dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego: 165 299,65 zł. W sumie wyremontowano 1035 m drogi za kwotę 651 260,78 zł z czego 325 299,65 zł stanowiła dotacja z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Dziś oddajemy oficjalne do użytku ulicę Sławińską – część wschodniej obwodnicy miasta, łączącej Leszczyny z Zawadami. Infrastruktura drogowa w Garwolinie zmienia się na lepsze a to dzięki współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego. – powiedziała Burmistrz Miasta Marzena Świeczak.

Podczas spotkania przecięto wstęgę, a ksiądz proboszcz Stanisław Szymuś poświęcił zmodernizowaną ulicę. Z występem artystycznym wystąpili aktorzy z Teatru Rękawiczka, którzy w formie skeczu przedstawili odbiór drogi przez ekspertów.

W uroczystości wzięli udział Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Członkini Zarządu Janina Ewa Orzełowska, Burmistrz Miasta Marzena Świeczak, Zastępca Burmistrza Albert Baran, Sekretarz Miasta Cezary Tudek, Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Andrzej Ostolski, radni Rady Miasta Garwolina: Marek Łagowski, Marek Mikulski, Krzysztof Ostrowski i Tomasz Wielgosz oraz mieszkańcy Leszczyn.

Zobacz również

Zostań Gigantem z Garwolina

Udostępnij Pod patronatem Burmistrza Miasta Marzeny Świeczak odbędą się w Garwolinie darmowe warsztaty z programowania. Zapisy startują już w najbliższy poniedziałek 22 sierpnia. Organizatorzy zapraszają...

Czytaj więcej

Ogłoszenie Burmistrza Miasta

Udostępnij Burmistrz Miasta Garwolina podaje do publicznej wiadomości obwieszczenie o sporządzeniu spisu i karty inwentaryzacyjnej nieruchomości w celu komunalizacji mienia treść ogłoszenia     Udostępnij...

Czytaj więcej

15 sierpnia 2022

Udostępnij Uroczyste obchody oficjalne i piknik w parku za kolegiatą towarzyszyły w Garwolinie miejsko-powiatowym obchodom 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r, Święta Wojska Polskiego, Święta...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta