Punkt Diagnostyki Mobilnej w Garwolinie

Koronawirus SARS-Cov-2

Urząd Miasta Garwolin w porozumieniu z Centrum Medycznym Corten Medic organizuje Punkt Diagnostyki Mobilnej dla mieszkańców. W dedykowanym ambulansie będą dostępne dwa rodzaje testów: testy na przeciwciała IgM i IgG Anty-SARS-CoV-2 oraz testy genetyczne wykrywające koronawirusa w organizmie. Osoby w kwarantannie będą badane bezpłatnie w ramach NFZ.

Urząd Miasta Garwolin wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców w czasie pandemii koronawirusa. Wraz z Centrum Medycznym Corten Medic organizuje Punkt Diagnostyki Mobilnej stacjonujący w Garwolinie. Jest to odpowiedź na rosnące potrzeby mieszkańców związane z wiedzą na temat swojego stanu zdrowia, szczególnie czasie rosnącej liczby zakażeń SARS-CoV-2. Corten Medic to centrum medyczne posiadające doświadczenie w diagnostyce COVID-19. Realizuje testy zarówno w oddziałach stacjonarnych, jak i swoich Punktach Diagnostyki Mobilnej typu Corten Test&Drive i ambulansach.

Dostępne rodzaje testów komercyjnie:

Punkt Diagnostyki Mobilnej Corten Medic będzie oferował mieszkańcom:

  1. Szybkie testy kasetkowe na przeciwciała IgM i IgG Anty-SARS-CoV-2. Materiał pobierany do badania to krew z palca. Wynik testu będzie znany już po 6-10 minutach, jednostkowy koszt 119zł
  2. Testy molekularne (genetyczne) wykrywające RNA wirusa. Weryfikują obecność koronawirusa w organizmie. Materiał do badania to wymaz z nosa lub nosogardzieli pobierany w specjalnie przygotowanym ambulansie. Wynik Pacjent będzie mógł otrzymać po około 24 godz. Corten Medic współpracuje wyłącznie z licencjonowanymi laboratoriami, które są wpisane na listę COVID przez Ministerstwo Zdrowia, jednostkowy koszt 535zł.

Badania refundowane wykonywane są wyłącznie Pacjentom w 12 dniu kwarantanny, którzy otrzymali dedykowaną wiadomość SMS od Narodowego Funduszu Zdrowia o możliwości skorzystania z testu genetycznego.

Więcej informacji na temat oferty testów można znaleźć na stronie www.cortenmedic.pl

Lokalizacja Punktu Diagnostyki Mobilnej:

Parking przy ul. Staszica, róg ul. Sportowej.

Testy realizowane są od poniedziałku do niedzieli w godz. 13:30-15:30

 Infolinia: tel. 41 246 00 11

Mobilny Punkt Diagnostyczny rozpocznie działalność z dniem 1 czerwca 2020 roku. Stosowną umowę w imieniu miasta Garwolin podpisały burmistrz Marzena Świeczak przy kontrasygnacie skarbnika Katarzyny Nozdryn-Płotnickiej.

Testy Corten Medic – diagnostyka i edukacja Pacjenta

Wszystkie oddziały Corten Medic i punkty mobilne działają według rygorystycznych procedur i standardów, mających zapewnić maksymalne bezpieczeństwo Pacjenta i personelu. Udzielane przez Centrum Medyczne świadczenia nie ograniczają się tylko do wykonywania testów, ale zawierają także edukację Pacjenta oraz informację na temat przeprowadzanych testów, ich wartości dla Pacjentów i społeczeństwa mławskiego. Personel chętnie odpowiada na na wszelkie pytania dotyczące organizacji badań, zasadności, wiarygodności oraz postępowania adekwatnie do wyniku badań COVID-19.

 

Zobacz również

Nabór do żłobka – informacja

Udostępnij Wyniki naboru rekrutacji do projektu pt.: „Garwolińska Kraina Malucha – Ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3.” dostępne są...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta