W podziękowaniu za zbiory. Garwolin 2023

Podczas niedzielnej mszy świętej w garwolińskiej Kolegiacie rolnicy z Garwolina i okolic dziękowali za tegoroczne plony. Wieniec dożynkowy rolników z Garwolina wykonał najstarszy rolnik miasta – Antoni Garwoliński. – Niech to dzieło, które w tym roku przypomina o naszym jubileuszu 600-lecia miasta, odzwierciedla naszą tożsamość i dziedzictwo, stanowi także inspirację dla nas wszystkich, by kontynuować budowanie naszego miasta z pasją i zaangażowaniem – podkreśla Marzena Świeczak Burmistrz Miasta Garwolina.

Starostą tegorocznych dożynek był Ryszard Ekiert – prezes Spółki dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej, starościną – Barbara Jończyk. Proboszcz Kolegiaty ks. Stanisław Szymuś poświęcił wieńce dożynkowe i okazałe bochny chleba wypieczone z tegorocznych ziaren zboża. Po mszy świętej wykonano pamiątkowe fotografie wszystkich delegacji dożynkowych.

– Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczne święto plonów. Dziękuję przedstawicielom Wspólnoty Gruntowej: Panu Antoniemu Garwolińskiemu za imponujący wieniec, Rodzinnym Ogródkom Działkowym “Relaks” i “Zefirek” za piękny kosz kwiatów, członkom delegacji z Garwolina na czele z Panią Barbarą Jończyk, Panem Ryszardem Ekiertem, a także Panom Tomaszowi Ochniewiczowi, Włodzimierzowi Borkowskiemu, Janowi Walczakowi, Antoniemu i Janowi Garwolińskim. Dziękuję Panu Markowi Górskiemu, którego piekarnia upiekła garwoliński chleb dożynkowy oraz kierownik Wydziału Promocji Miasta i Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych Pani Beacie Pasternak za koordynację i pracę na rzecz tego ważnego dla nas święta. Cieszę się, że podtrzymują Państwo piękną tradycję dożynkową –  podkreśla Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak. – Dziękuję także Proboszczowi Kolegiaty ks. Stanisławowi Szymusiowi za zaangażowanie w życie naszego miasta oraz za duchowe przesłanie, które przypomina nam o naszej zależności od natury i potrzebie szacunku dla ziemi, która nas żywi – podsumowuje.

Pozostałe wieńce dożynkowe wykonali przedstawiciele: Niecieplina, Puznowa, Jagodnego, Głoskowa, Lucina i Natalii.

Fot. Jan Garwoliński, UM Garwolin, FB Marzena Świeczak Burmistrz Miasta Garwolina

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta