Początek prac nad regulaminem wynagradzania nauczycieli

Powstał zespół do spraw opracowania regulaminu wynagradzania nauczycieli.  To kolejny krok podejmowany w celu doskonalenia garwolińskiego systemu oświatowego.

Przedstawiciele miejskich szkół i przedszkoli, Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz samorządu stworzą zespół, którego celem będzie opracowanie zmian w regulaminie wynagradzania nauczycieli. Wszystko po to, by poprawić komfort pracy nauczycieli oraz zadbać o przejrzyste i równe ich wynagradzanie. W celu zapewnienia jak najszerszej konsultacji społecznej burmistrz Garwolina powołała zespół do opracowania projektu zmiany regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Garwolin. Zespół tworzy 12 osób. Jego przewodniczącym jest odpowiadający za oświatę sekretarz miasta Cezary Tudek. W składzie zespołu znaleźli się także: przedstawiciele miejskich przedszkoli (4 osoby), szkół (3 osoby), Związku Nauczycielstwa Polskiego (2 osoby) oraz organu prowadzącego, czyli samorządu Garwolina (2 osoby). Zespół będzie odpowiedzialny za przeprowadzenie analizy obecnych przepisów prawnych, konsultacje oraz opracowanie propozycji zmian w regulaminie wynagradzania nauczycieli.

Współpraca z nauczycielami oraz odpowiednie warunki zatrudnienia mają kluczowe znaczenie dla jakości edukacji, jaką możemy zapewnić naszym dzieciom. Dlatego też, naszym celem jest stworzenie sprawiedliwego, atrakcyjnego i zgodnego z obowiązującymi standardami systemu wynagradzania dla naszych nauczycieli. Wierzę, że różnorodność perspektyw osób pozwoli nam na stworzenie kompleksowego i sprawiedliwego systemu wynagradzania, który doceni trud i zaangażowanie naszych nauczycieli – podkreśla burmistrz Marzena Świeczak.

Zarządzenie Burmistrza Miasta Garwolina (link do zarządzenia)

 

fot. freepik.com

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta