Po raz kolejny wspieramy WOŚP

Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i jak co roku, przekazujemy na licytacje wyjątkowe przedmioty. W tym roku można wylicytować sześć zestawów  zawierających wartościowe pamiątki wydane z okazji 600-lecia miasta. Wśród nich najcenniejszym jest medal jubileuszu z limitowanej edycji. A oprócz tego niespodzianka – mówi Burmistrz Marzena Świeczak zachęcając z całego serca do udziału w akcji.

Już za niespełna dwa tygodnie 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestrowego grania nie zabraknie także w Garwolinie. Na ulicach kwestujący wolontariusze, w hali sportowej mecz piłki nożnej, w Centrum Sportu i Kultury – pokazy ratownictwa, koncerty i licytacje. Licytować będzie można także w Internecie. Ty też możesz zagrać w tej orkiestrze! Dołącz do wydarzenia, przekaż przedmioty na aukcje i licytuj!

Garwoliński sztab działający przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy prawie od początku jej istnienia. Także w tym roku ponad 70 wolontariuszy będzie kwestowało nie tylko na ulicach samego Garwolina, ale także w wielu okolicznych miejscowościach. Nie zabraknie także orkiestrowych wydarzeń.

– „Gramy z sercem” – pod takim hasłem 28 stycznia będą się odbywały w Garwolinie wydarzenia w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będą to koncerty, mecz piłkarski, pokazy ratownictwa i licytacje. Wracamy do organizacji Finału WOŚP i bardzo liczymy na aktywny udział mieszkańców. Spędźcie z nami ten czas i wesprzyjcie tegoroczną zbiórkę – zachęca Justyna Dybcio, szef garwolińskiego sztabu WOŚP działającego przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Mottem zbiórki jest hasło: „Tu wszystko gra OK!”. Fundacja planuje kupić urządzania dla: diagnostyki obrazowej m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne; diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry; diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy; rehabilitacji – sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc i torakochirurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy.

Będzie się działo! Kulturalnie i sportowo!

28 stycznia o godzinie 13:30 odbędzie się mecz piłki nożnej Wilga Garwolin kontra Reszta Świata. Kto stanie w szranki z piłkarzami garwolińskiego klubu? To na razie niespodzianka, ale na pewno będzie to ciekawe widowisko sportowe. Każdy może przyjść na halę sportową CSiK przy ulicy Żwirki i Wigury 16 i kibicować! W przerwie meczu odbędą się konkursy.

Będzie się działo także w sali widowiskowej CSiK. Od godziny 16:00 rozpoczną się koncerty. Na scenie zagrają Szkolna Banda Muzyczna, Przerwa Techniczna, Igor Gałązka Band, Monika Szostak i Orkiestra Dęta OSP Garwolin. Na głównym holu garwolińscy strażacy będą prowadzić pokaz pierwszej pomocy, a przed budynkiem CSiK stanie wóz strażacki, do którego zajrzeć będą mogli nie tylko najmłodsi.

Licytacje – i tu, i tam!

W finałową niedzielę około godziny 19:00 w CSiK wystartuje licytacja. Oprócz orkiestrowych gadżetów pod młotek pójdą także przedmioty przekazane przez darczyńców. Niespodzianki szykuje burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, Państwowa Straż Pożarna w Garwolinie, GKS Wilga Garwolin i Weteran Klub Tur Garwolin.

– Każdy, kto chciałby przekazać coś na orkiestrową aukcję, wciąż może to zrobić. Czekamy na darczyńców i liczymy bardzo na hojność licytujących. W tym roku prowadzimy aukcje na dwa sposoby –  w serwisie Allegro – te wystartują 17 stycznia i potrwają do 9 lutego, jak i stacjonarnie podczas finałowych wydarzeń 28 stycznia. W związku z tym niektórzy darczyńcy przekazują po dwa przedmioty, ale będą także takie, które pojawią się wyłącznie online albo tylko podczas licytacji w CSiK. Warto dołączyć do naszego wydarzenia na Facebooku, żeby niczego nie przegapić – mówi Justyna Dybcio.

Miasto wspiera WOŚP

– Przekazujemy w tym roku na licytacje wyjątkowe przedmioty – 6 zestawów gadżetów w skład których wchodzą: miejskie kalendarze ścienne ze złotym zegarem na 2024 rok, plecaki, długopisy, ołówki, magnesy, breloki i body dla noworodka z logiem 600-lecia, komplety pocztówek, jubileuszowe monety w pamiątkowej obwolucie oraz medale 600-lecia z limitowanej edycji. A oprócz tego niespodzianka o której wkrótce więcej szczegółów. Kochani bądźmy szczodrzy, otwórzmy serca i dzielmy się dobremzachęca do licytacji burmistrz Marzena Świeczak.

Link do eSkarbonki sztabu WOŚP w Garwolinie – https://eskarbonka.wosp.org.pl/soganupumi

Link do licytacji Allegro https://allegro.pl/uzytkownik/csikgarwolin

Link do wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/407641558283298

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Zobacz również

Biblioteka zaprasza w marcu

Udostępnij Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza w marcu na wiele atrakcji dla małych i dużych. Zerknijcie na kalendarium. Udostępnij Podobne tematyKoncert uczniów z ogniska...Zaproszenie - Komisja...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta