Pasjonaci biegania i kolarstwa rywalizowali w Duathlonie Garwolińskim

VII Duathlon Garwoliński to były zawody na naprawdę wysokim poziomie. Do Garwolina zjechali zawodnicy z różnych zakątków Mazowsza i Lubelszczyzny. Zwycięzcą został Piotr Olesiewicz. Najlepszym zawodnikiem wśród mieszkańców powiatu garwolińskiego był Łukasz Biernacki, a najlepszą zawodniczką – Agnieszka Flont. Oboje zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

VII Duathlon Garwoliński odbył się 30 kwietnia. Start i meta znajdowały się na terenach obok zbiornika retencyjnego w Garwolinie. Wokół zbiornika była wytyczona trasa biegowa. 20-kilometrowa trasa rowerowa biegła okolicznymi drogami publicznymi.

Nowe miejsce to było niejako nowe otwarcie. Duathlon powrócił do kalendarza imprez sportowych w Garwolinie po dwuletniej przerwie. Cieszymy się zarówno z frekwencji, z wysokiego poziomu zawodów, a przede wszystkim z tego, że nowe miejsce spodobało się zawodników. Gratulujemy wszystkim – nie tylko zwycięzcom – i zapraszamy za rok – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, głównego organizatora wydarzenia.

Zawodnicy rywalizowali ze sobą w kategoriach OPEN kobiet i mężczyzn, kategoriach wiekowych oraz kategorii mieszkańców powiatu garwolińskiego. Poziom zawodów był naprawdę wysoki i nawet ci, którzy wbiegali na metę jako jedni z ostatnich mogli poszczycić się dobrymi

Zwycięzcą VII Duathlonu Garwolińskiego został Piotr Olesiewicz z Józefosławia, który na pokonania całej, blisko 28-kilometrowej trasy, potrzebował niespełna godziny – dokładnie 59 minut i 36 sekund. Drugi na mecie stawił się Michał Dąbrowski z Warszawy (czas 59:50), a trzeci był – najlepszy wśród mieszkańców naszego powiatu – Łukasz Biernacki z Garwolina (1:00:01).

Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Jonio z miejscowości Szeligi (1:09:23). Druga była Dominika Nowacka z Warszawy (1:12:25), a trzecia – Agnieszka Flont z Garwolina (1:15:06), która jednocześnie została zwyciężczynią klasyfikacji powiatowej kobiet. Drugą zawodniczką z powiatu była Małgorzata Jaroń (1:38:55).

Drugie miejsce wśród zawodników z powiatu garwolińskiego wywalczył Piotr Strzeżysz (1:09:17), a trzeci był Olaf Woder (1:09:57).

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a laureaci poszczególnych klasyfikacji, w tym także wiekowych, odebrali z rąk burmistrz Garwolina Marzeny Świeczak puchary i statuetki.

Pełna lista wyników

Współorganizatorami wydarzenia byli Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie „Horyzont”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak.

Więcej zdjęć na www.csik.garwolin.pl. Tu Zobacz galerię zdjęć

 

Zobacz również

To były piękne dni! Dni Garwolina 2022

Udostępnij Tłumy wielbicieli polskiego rocka zgromadził koncert tegorocznej gwiazdy – zespołu IRA. Do tego występy lokalnych artystów, spektakle teatralne, barwy korowód i zawody sportowe. Dni...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta