Otwórzcie oczy po raz piąty! Już wkrótce Festiwal Saturator Teatralny

Jest tyle do zobaczenia! Już za tydzień Garwolin znów stanie się teatralną stolicą Mazowsza. Przez trzy dni widzowie będą mieli okazję zobaczyć różne oblicza teatru. W programie festiwalu znalazły się spektakle uliczne i teatr ruchu, przedstawienia dla dzieci oraz warsztaty dla rodziców. Każdy znajdzie coś dla siebie, dlatego rezerwujcie czas 8-10 września!

Festiwal Saturator Teatralny to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz garwolińskich wydarzeń kulturalnych. Co roku gromadzi ogromną publiczność – zarówno  podczas sztuk prezentowanych na scenie Centrum Sportu i Kultury, jak i podczas tych przedstawianych w przestrzeni miejskiej.

Saturator to okazja do zobaczenia spektakli teatralnych prezentujących różne gatunki i techniki. Ważnym elementem festiwalu są projekty związane z ruchem rozumianym jako nośnik treści, emocji i koncepcji w teatrze i tańcu. Ruch prezentowany jest w spektaklach teatrów ulicznych, teatrów tańca, pantomimy, działaniach cyrkowych i performatywnych.

5. edycja Festiwalu Saturator Teatralny rozpocznie się 8 września o godzinie 17:30 barwną paradą ulicami Garwolina, do której zaproszeni są wszyscy mieszkańcy. W piątkowy wieczór na scenie CSiK wystąpią lokalne grupy – Teatr Mała Rękawiczka, Teatr Rękawiczka oraz Teatr O!Mamy. W sobotę i niedzielę będzie można zobaczyć kilkanaście spektakli. Zostaną one zaprezentowane zarówno w plenerze, jak i w przestrzeniach Centrum Sportu i Kultury. Przed garwolińską publicznością wystąpią: Teatr KTO, Teatr Los Fuegos, Krakowski Teatr Tańca (spektakl przeznaczony dla widzów wieku 16+), Teatr Akt, Teatr Snów i Kamil Adamus.

W programie festiwalu jest także wieczór choreograficzny Katarzyny Leszek i Teatru Tańca Nieznanego, powarsztatowy pokaz ”Stickers” oraz premierowe spektakle wyreżyserowane przez młodych garwolińskich artystów: Emanuelę Szykowną oraz Julię Nozdryn-Płotnicką.

Organizatorzy nie zapominają także o najmłodszych. Specjalnie dla dzieci w sobotę i w niedzielę wystąpi Teatr Falkoshow. Rodzice wspólnie ze w swoimi pociechami będą też mogli wziąć udział w warsztatach i spotkaniu z psycholożką Katarzyną Burzyńską pod hasłem „Bliskość w ruchu”.

Opisy przedstawień są dostępne na stronie www.csik.garwolin.pl

Organizatorami wydarzenia są: Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Miasto Garwolin.

Zobacz również

Biblioteka zaprasza w marcu

Udostępnij Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza w marcu na wiele atrakcji dla małych i dużych. Zerknijcie na kalendarium. Udostępnij Podobne tematyKoncert uczniów z ogniska...Zaproszenie - Komisja...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta