Otwarcie garwolińskiego skateparku

Nowa infrastruktura sportowo-rekreacyjna już od dwóch miesięcy służy mieszkańcom, a w najbliższy czwartek nastąpi oficjalne przecięcie wstęgi. Dlaczego warto przyjść na otwarcie garwolińskiego skateparku? Bo w programie wydarzenia znalazły się pokazy profesjonalistów, a także bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Skatepark znajduje się na terenach rekreacyjnych „Zarzecza” między placem zabaw a „górką” widokową. Powstał na płycie żelbetowej o powierzchni 542,5 m2. Pasjonaci jazdy na deskach i rolkach mają do dyspozycji urządzenia typu: bank ramp, funbox, grindbox, quarter pipe oraz poręcze i ławki. W ramach inwestycji powstało także oświetlenie oraz elementy małej architektury. Nowy obiekt sportowy jest ogólnodostępny, a korzystanie z niego jest bezpłatne. Skatepark służył aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu w szczególności dzieciom i młodzieży jeżdżącej na hulajnogach, rolkach czy deskorolkach.

Bardzo się cieszę, że ta inwestycja powstała, bo wpisuje się w charakter terenów rekreacyjnych „Zarzecze” i jest uzupełnieniem istniejącej infrastruktury sportowej, placu zabaw czy urządzeń siłowych. Infrastruktura sportowo-rekreacyjna w Garwolinie zmienia się na lepsze, a to dzięki współpracy wielu osób i instytucji. Z serca dziękuję wszystkim tym, dzięki którym ta długo wyczekiwana inwestycja powstała – mówi Marzena Świeczak, burmistrz Garwolina.

Na realizację inwestycji miasto pozyskało pomoc w wysokości 190 889 zł z Samorządu Województwa Mazowieckiego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Kwotą 200 000 zł budowę skateparku wsparła firma Avon Operations Polska Sp. z o.o., natomiast kwotę 25 000 zł dołożyła firma Meliorant Tadeusz Zając i Spółka Sp.k. Pozostała kwota wkładu własnego tj. 334 111 zł została pokryta ze środków budżetu Miasta.

Bardzo cieszymy się, że w Garwolinie powstają kolejne nowoczesne obiekty sportowo-rekreacyjne. Zawsze chętnie wspieramy Urząd Miasta w inwestycjach w tego typu infrastrukturę, ponieważ dzięki niej lokalna społeczność może prowadzić aktywny tryb życia, a młodzież realizować swoje sportowe pasje. Mam nadzieję, że nasz pierwszy skatepark przyciągnie wielu miłośników jazdy na deskorolce, rolkach i hulajnogach, którzy będą ćwiczyć tu swoje ekwilibrystyczne popisy – mówi Jakub Żurowski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie.

Firma Avon aktywnie angażuje się w rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Garwolinie już od kilku lat, dofinansowując budowę nowych lub modernizację istniejących obiektów. Wśród znaczących inwestycji wspieranych przez firmę można wymienić m. in.  renowację boisk treningowych i budowę zaplecza sanitarno-szatniowego w CSiK, a także modernizację boiska wielofunkcyjnego przy Al. Żwirki i Wigury oraz placów zabaw na terenach rekreacyjnych Zarzecza i na ul. Romanówka.

Przyjdź, zobacz i weź udział w warsztatach!

Skatepark został oddany do użytku pod koniec lutego i od tamtego czasu cieszy się ogromną popularnością wśród młodych mieszkańców Garwolina i okolic. W najbliższy czwartek, 20 kwietnia o godzinie 16:00 nowe miejsce sportu i rekreacji zostanie oficjalnie otwarte. Wydarzenie uświetni pokaz 4 profesjonalnych deskorolkarzy. Swoje umiejętności zaprezentują: Filip Wojciechowski, Ania Kulig, Jean Semaan oraz Marcin Pawuniak. Będzie także okazja do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach. Wszystko uwieczni na zdjęciach zawodowy fotograf deskorolkowy Kuba Skorupski. Na uczestników warsztatów mamy upominki ufundowane przez Martes Sport – sklep Stefa Park, Trakt Lwowski 41 i Palmar- sklep i serwis sportowy ul. Mazowiecka 7. Współorganizatorem wydarzenia jest Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.


Fot. egarwolin.pl

Zobacz również

Biblioteka zaprasza w marcu

Udostępnij Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza w marcu na wiele atrakcji dla małych i dużych. Zerknijcie na kalendarium. Udostępnij Podobne tematyKoncert uczniów z ogniska...Zaproszenie - Komisja...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta