„OSA” już wkrótce wyląduje na Zarzeczu

Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu powstanie Otwarta Strefa Aktywności (OSA), miejsce, które zapewni relaks, zachęci mieszkańców do wspólnego spędzania czasu na wolnym powietrzu, zabaw, spotkań i integracji.

Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało pomoc finansową na realizację zadania pn. „OSA Zarzecze” w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym OSA – edycja 2019. Całkowita wartość projektu to dokładnie 93 122,00 zł. Przyznana kwota dotacji zaś to 46 500,00 zł. Wkład własny z budżetu miasta będzie wynosił 46 622.00 zł.

Otwarta Strefa Aktywności przyczyni się do zwiększenia wszelkich formy aktywności fizycznej mieszkańców miasta, blisko miejsca ich zamieszkania. Głównym celem projektu, jest budowa ogólnodostępnych, bezpłatnych, wielofunkcyjnych, plenerowych stref aktywności, skierowanych do różnych grup wiekowych oraz tworzenie przestrzeni aktywności sportowej, sprzyjającej międzypokoleniowej integracji społecznej na terenie miasta.

W skład otwartej strefy wejdą:

  • urządzenia siłowni plenerowej: biegacz, trójkąt, orbitrek, prasa nożna bez pylona, wahadło, wioślarz
  • urządzenia strefy relaksu: stół do szachów, ławka, gra połącz zwierzaki, skrzynka wiatru
  • urządzenia placu zabaw: huśtawka bocianie gniazdo, ważka miejska, zestaw sprawnościowy mały skaut.

Zobacz również

Gratulacje dla MKS Garwolin!

Udostępnij Z 41. Mistrzostw Polski Seniorów, które odbyły się w weekend w Sianowie, zawodnicy MKS Garwolin wrócili z 15 medalami. To piękny wynik zawodników garwolińskiego...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta