Orkiestrowy rekord w Garwolinie!

134 762,97 zł – to aktualny, ale nieostateczny wynik 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Garwolinie. To kolejny orkiestrowy rekord, który ma szansę być jeszcze większy. Do 9 lutego trwają aukcje online, na których wylicytować można wiele ciekawych przedmiotów.

Garwoliński sztab działający przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy prawie od początku jej istnienia. Także w tym roku ponad 70 wolontariuszy kwestowało nie tylko na ulicach samego Garwolina, ale także w wielu okolicznych miejscowościach. W sumie z kwesty ulicznej zebrano ponad 115 tys. zł. To o 29 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku. Najmłodsze wolontariuszki garwolińskiego sztabu to 5-letnia Alicja i 8-letnia Zosia, dla której był to już piąty Finał WOŚP.

– To był wyjątkowy, radosny dzień w Garwolinie, który od początku i do końca stworzyli ludzie. Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom, wśród których nie zabrało dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, za wielkie zaangażowanie i poświęcony czas. Wszystkim darczyńcom za hojność, otwarte serca i portfele. Dziękujemy artystom, którzy wystąpili na naszej scenie, zawodnikom meczu charytatywnego, służbom mundurowym, osobom i instytucjom, które przekazały przedmioty na aukcje oraz wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia. Wspólnymi siłami stworzyliśmy ten Finał i wspólnie zebraliśmy kwotę, która przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Justyna Dybcio z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, szef garwolińskiego sztabu WOŚP.

Działo się!

Finałowe wydarzenia w Garwolinie rozpoczął niecodzienny mecz charytatywny pomiędzy Wilgą Garwolin a Resztą Świata, który odbył się w hali sportowej CSiK. W drużynie Wilgi Garwolin zobaczyć można było nie tylko aktualnie grających w niej piłkarzy, ale także były zawodników, trenerów, członków zarządu klubu i sympatyków. Na czele drużyny stanął prezes klubu GKS Wilga Garwolin Waldemar Mrugała. Kapitanem Reszty Świata była wicemarszałek województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, a zagrali w niej między innymi samorządowcy na czele z burmistrz Garwolina Marzeną Świeczak, przedstawiciele instytucji publicznych, służb mundurowych i mediów. Zacięty, zaskakujący, a przede wszystkim dostarczający wszystkim wiele radości pojedynek zakończył się wynikiem 7:7. W ręce obu drużyn trafiły pamiątkowe puchary oraz medale. Medalami nagrodzeni zostali także ci, którzy w przerwie meczu wzięli udział w konkursie rzutów karnych.

Gorąca atmosfera panowała nie tylko na boisku, ale także w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Na scenie pojawili się lokalni artyści – od juniora do seniora, którzy udowodnili nie tylko, że mają ogromny talent, ale przede wszystkim, że muzyka to ich wielka pasja. Muzyczną część rozpoczęła Szkolna Banda Muzyczna ze Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie, która po raz pierwszy szkolny korytarz zamieniła na dużą scenę. I to był strzał w dziesiątkę! Później zespół Przerwa Techniczna, który wyrósł z murach liceum na Długiej, udowodnił, że to, co wykiełkuje w szkole, może pięknie kwitnąć także poza nią. Do czerwoności publiczność rozgrzał Igor Gałązka. 8-letni perkusista pokazał, że drzmie w nim ogromny talent, a wspólnie z tatą-gitarzystą Rafałem i basistą Sebastianem udowodnili, że muzyka łączy pokolenia – i nie jest to pusty slogan. Głosem i swoim autorskim singlem oczarowała publiczność Monika Szostak, która na scenę CSiK powróciła po 10 latach. Finałem części koncertowej 32. Finału WOŚP w Garwolinie był koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie wraz z wokalistami – Małgorzatą Bajek oraz Tadeuszem Talarkiem – uczestnikiem najnowszej edycji The Voice Senior. Orkiestra dla orkiestry zagrała największe przeboje polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej, a na koniec zaprezentowała hymn Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Piłka była najdroższa, ale licytacje trwają

Do eSkarbonek wolontariuszy oraz sztabu trafiło ponad 13 tys. zł. Całościową kwotę zbiórki zasilają także z aukcji. Z niedzielnej licytacji udało się uzbierać kwotę 6 tys. zł. Oprócz orkiestrowych gadżetów pod młotek poszły także przedmioty przekazane przez darczyńców – między innymi wspólne oglądanie gwiazd przez teleskop z burmistrz Garwolina Marzeną Świeczak, dzień w straży i w policji, kosz z przetworami przygotowanymi przez wicemarszałek Janinę Ewę Orzełowską, vouchery na warsztaty, zabiegi kosmetyczne, zestawy gadżetów miejskich. Najdrożej sprzedanym przedmiotem była okolicznościowa piłka z podpisami piłkarzy Wilgi Garwolin, która została sprzedana za 700 zł.

Wiele ciekawych propozycji czeka jeszcze na aukcjach internetowych, które potrwają do 9 lutego. Można tam wylicytować między innymi obiad z wicemarszałek Janiną Ewą Orzełowką i burmistrz Marzeną Świeczak, pobyt w Bieszczadach dla 2 osób, bilety na mecz Polska-Estonia, czy egzemplarz Konstytucji RP z podpisem poseł Kamili Gasiuk-Pihowicz.

Link do licytacji Allegro https://allegro.pl/uzytkownik/csikgarwolin

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

zdjęcia: CSiK, Marcin Kępka

Zobacz również

Biblioteka zaprasza w marcu

Udostępnij Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza w marcu na wiele atrakcji dla małych i dużych. Zerknijcie na kalendarium. Udostępnij Podobne tematyKoncert uczniów z ogniska...Zaproszenie - Komisja...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta