Obchody Święta 1 Pułku Strzelców Konnych

Dwudniowe obchody święta 1 Pułku Strzelców Konnych (stacjonującego w Garwolinie w latach 1923-1939) rozpoczęła akademia okolicznościowa w szkole podstawowej nr 2 im. 1 Pułku Strzelców Konnych. Następnie delegacje  złożyły kwiaty pod pomnikiem 1 PSK przy Sądzie Rejonowym – dawnym budynkiem sztabu pułku a także pod pomnikiem poświęconym chorążemu Narcyzowi Witczak-Witaczyńskiemu na ul. Polnej.

Organizatorzy po części oficjalnej zaprosili wszystkich do Koszar na Piknik Kawaleryjski. Wśród kasztanów rozbrzmiały dźwięki poloneza, który odtańczyli członkowie Klubu Seniora z Garwolina. Dla najmłodszych Stowarzyszenie Calos Cagathos zorganizowało gry i zabawy, wszyscy mogli skorzystać z ciepłego poczęstunku i obejrzeć wystawy militariów. Gośćmi honorowymi wydarzenia były rodziny strzelców 1 Pułku Strzelców Konnych – Ewa Wojciechowska, Teresa Nasuto, Andrzej Szenajch oraz rodzina chor. Narcyza Witczaka-Witaczyńskiego.

W sobotnich uroczystościach wzięli udział m.in. poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak wraz z radnymi, Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego Iwona Kurowska i społeczność szkoły podstawowej nr 2.

Polowa msza święta, odprawiona na terenie OSP Leszczyny rozpoczęła drugi dzień uroczystości. Po nabożeństwie z krótkim koncertem wystąpiła Orkiestra z OSP Garwolin, następnie uczestnicy podziwiali, bardzo przez wszystkich lubiane, pokazy kawaleryjskie i pokazy musztry.

Imprezami towarzyszącymi były: bieg ułański w ramach Grand Prix Ziemi Garwolińskiej, IV Otwarty Turniej Strzelecki o puchar posła Grzegorza Woźniaka, III Kawaleryjski Turniej Piłki Nożnej.

Święto 1 Pułku Strzelców Konnych zorganizowało Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 1 PSK w Garwolinie realizując zadanie publiczne współfinansowane z budżetu miasta w ramach współpracy Miasta Garwolin z organizacjami pozarządowymi. Patronat nad wydarzeniem objęli: poseł na Sejm Rzeczpospolitej Grzegorz Woźniak, Burmistrz Miasta Marzena Świeczak i Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki. Partnerami w obchodach byli: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, portal Garwolin.org, OSP Leszczyny, Truchtacz.pl, KSS Snajper.

zdjęcia z urozystości mozna obejrzeć: funpage Miasta Garwolin

Zobacz również

Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską

Udostępnij Wraz z Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną zapraszamy na spotkanie autorskie z wyjątkową pisarką, autorką ekranizowanych bestsellerów Ałbeną Grabowską, które odbędzie się w piątek 21 lutego...

Czytaj więcej

Czyste powietrze – zdrowy wybór

Przypominamy mieszkańcom Miasta Garwolina, że trwa nabór wniosków w ramach programu priorytetowego Czyste Powietrze. To kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią.

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta