Nowy plac zabaw przy ul. Jagodzińskiej w Garwolinie

Marzenia dzieci i ich rodziców korzystających z placu zabaw przy ul. Jagodzińskiej w Garwolinie wkrótce się spełnią. Wniosek złożony na dofinansowanie modernizacji placu przeszedł pozytywną weryfikację w Samorządzie Województwa Mazowieckiego. Został także rozstrzygnięty przetarg. Inwestycje zrealizuje firma INVEST CONSULTING Jarosław Czarnecki z Celestynowa.

Plac zabaw to ważny element każdej wspólnoty, który umożliwia dzieciom rozwijanie umiejętności fizycznych, społecznych i kreatywności, a także zachęca do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jest to również miejsce, gdzie rodzice mogą spędzać czas z dziećmi, a społeczność może się integrować. Plac jest jednym z 10 placów, którym zarządza samorząd. Będzie zaś trzecim zmodernizowanym w ostatnich latach i dostosowanym do bezpiecznego użytkowania. Plac zabaw przy ul. Jagodzińskiej jest miejscem, które lata świetności ma już za sobą i wymaga usunięcia starych i zdezelowanych urządzeń i zastąpienia ich nowymi.

Projekt zagospodarowania terenu zakłada urządzenie placu zabaw w n/w urządzenia zabawowe: zestaw dwuwieżowy, karuzela, karuzela kubełek, karuzela walec, skoczki grzybki do przeskakiwania, huśtawka gniazdo, huśtawka potrójna oraz elementów małej architektury tj.: 6 ławek parkowych, 2 koszy parkowych oraz stojaka na rowery. Projektowane urządzenia zostaną usytuowane w piachu – stanowiącym nawierzchnię bezpieczną o grubości 40 cm. Powierzchnia piaskowa – nawierzchnia bezpieczna – zajmuje obszar 276,83 m2. Pozostała część działki stanowić będzie trawnik – który będzie spełniał funkcję rekreacyjną. Spędzające tu czas dzieci będą mogły rozłożyć koce, czy leżaki i wypoczywać. Powierzchnia biologicznie czynna (trawiasta) to obszar 479,67 m2. Planujemy również usunąć stare i zniszczone ogrodzenie z siatki i zastąpić je nowym ogrodzeniem z paneli ogrodzeniowych z bramką samozamykającą się oraz bramą wjazdową

11 stycznia 2023 roku Burmistrz Miasta Marzena Świeczak podpisała umowę z Zarządem Województwa Mazowieckiego o przyznaniu pomocy finansowej na to zadanie ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

– Modernizacja placu zabaw to inwestycja, która przyniesie wiele radości i korzyści społeczności lokalnej, zwłaszcza dzieciom. Mam nadzieję, że mieszkańcy będą nie tylko wspólnie spędzali na nim czas, ale także będą o niego dbali. Takie miejsca to nasze wspólne dobro – mówi burmistrz Marzena Świeczak.

Wniosek na dofinansowanie złożony w 2022 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania – Forum Powiatu Garwolińskiego został rozpatrzony pozytywnie. Całkowita wartość zrealizowanej operacji wyniesie 218 940,00 zł, w tym pomoc w wysokości 139 311,00 zł z Samorządu Województwa Mazowieckiego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

– Infrastruktura sportowo-rekreacyjna w Garwolinie zmienia się na lepsze, a to dzięki współpracy wielu osób i instytucji. Z serca dziękuję Zarządowi Województwa Mazowieckiego, szczególnie Marszałkowi Mazowsza Adamowi Struzikowi, Wicemarszałek Janinie Ewie Orzełowskiej za wsparcie, życzliwość i współpracę – podkreśla burmistrz. – Dziękuję radnym Rady Miasta Garwolina, którzy poprzez dobre decyzje i wspólne działanie przyczyniają się do realizacji tak ważnych dla Garwolina przedsięwzięć. Słowa podziękowania kieruje także do pracowników Urzędu Miasta, Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, Starostwa Powiatowego w Garwolinie. Dziękuję także za pomoc przy realizacji tejże inwestycji pracownikom biura i Zarządowi Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania – Forum Powiatu Garwolińskiego – dodaje.

Plac zabaw będzie ogólnodostępny, a korzystanie z niego będzie bezpłatne. O szczegółach inwestycji poinformujemy niebawem na www.garwolin.pl.

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta