Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego dla Klubu Seniora z Garwolina

Znamy laureatów XXIV edycji Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego! Kapituła konkursu wyłoniła 10 zwycięzców, których działalność twórcza, charytatywna czy społeczna promuje nasz region w kraju i za granicą. Statuetki wyróżnionym wręczyli marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk i członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego to wyróżnienie przyznawane za propagowanie kultury i dziedzictwa, a także promocję województwa mazowieckiego.

Jak zauważa marszałek Adam Struzik, mimo że to już XXIV edycja konkursu, wśród kandydatów do nagrody wciąż nie brakuje ciekawych osobowości, artystów z bogatym dorobkiem czy stowarzyszeń działających na rzecz mieszkańców regionu. – Bogactwem naszego regionu są ludzie. Zaangażowani, z pasją i misją tworzenia czegoś nowego, dobrego. To właśnie dla nich są Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego. Tegoroczny wybór, jak zresztą każdy w historii konkursu, nie był łatwy. Na Mazowszu mamy wiele osób, których twórczość i społeczne zaangażowanie są warte docenienia. To nasza najlepsza wizytówka i powód do dumy – podkreśla.

W tym roku nagrodę otrzymało 10 laureatów. Wśród nich są zarówno osoby, jak i podmioty aktywne społecznie i angażujące się w działania kulturalne. – Gratuluję wszystkim laureatom. Wasza działalność i twórczość rozsławia Mazowsze nie tylko w całej Polsce, lecz także na świecie – mówiła podczas gali Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego.

Gala wręczenia nagród odbyła się w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego w Karolinie, który uświetnił uroczystość swoim koncertem. Na gali wystąpił również zespół Kombii.

Nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego 2023 otrzymał m.in. Klub Seniora przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Jak czytamy w uzasadnieniu, to miejsce spotkań, aktywizacji i integracji seniorów, które powstało w 2016 roku. Seniorzy biorą udział w warsztatach, wycieczkach i potańcówkach. Przy klubie powstał zespół „Chwilo trwaj”.

– Jestem z Was MEGA dumna! To ogromne wyróżnienie, które jednocześnie jest dowodem na niezwykłą pasję, zaangażowanie i twórcze podejście do życia. Dziękujemy Wam za niezłomną determinację, ciężką pracę i wielką odwagę w łamaniu stereotypów. Niech ta nagroda będzie tylko kolejnym krokiem na Waszej ścieżce do sukcesu! Wierzę, że jeszcze wiele osiągnięć czeka przed Wami. Zgadzam się w 100% ze słowami pana marszałka Adama Struzika i pani marszałek Janiny Ewy Orzełowskiej, razem tworzymy wspaniałe Mazowsze! Wszystkiego najlepszego i powodzenia w dalszych działaniach! – podsumowuje obecna na gali burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.

Zobacz również

Biblioteka zaprasza w marcu

Udostępnij Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza w marcu na wiele atrakcji dla małych i dużych. Zerknijcie na kalendarium. Udostępnij Podobne tematyKoncert uczniów z ogniska...Zaproszenie - Komisja...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta