Monika Kuszyńska na Dzień Kobiet

7 marca gościem naszego miasta będzie Monika Kuszyńska – wokalistka i autorka tekstów, z wykształcenia muzykoterapeutka, była solistka zespołu Varius Manx.  Na spotkanie motywacyjne zaprasza Proboszcz Kolegiaty Ks. Stanisław Szymuś i Burmistrz Miasta Marzena Świeczak.

Monika Kuszyńska, wokalistka i autorka tekstów, z wykształcenia muzykoterapeutka. Była solistka zespołu Varius Manx, z którym nagrała cztery albumy.

Jej świetnie rozwijającą się karierę przerwał w 2006 roku dramatyczny w skutkach wypadek samochodowy, w wyniku którego wylądowała na wózku inwalidzkim. Jak sama mówi, w tamtym momencie skończyło się jej pierwsze życie. Jednak dzięki determinacji, walce oraz niezłomnemu dążeniu do celu, udało jej się odbudować swój świat na nowo i osiągnąć kolejne, duże sukcesy, udowadniając, że nie ma rzeczy niemożliwych, a jedyne ograniczenia kryją się w naszych głowach.

W 2012 roku wzięła udział w telewizyjnym muzycznym show pt. „Bitwa na głosy”. W tym samym roku wystąpiła na festiwalu w Opolu i wydała debiutancki solowy album „Ocalona”. W 2015 roku reprezentowała Polskę na 80 – tym Konkursie Eurowizji w Wiedniu, jako pierwsza w historii artystka na wózku. W tym samym roku otrzymała opolską „Superjedynkę” dla artysty bez granic oraz wydała autobiograficzną książkę „Drugie życie”.

Oprócz licznych koncertów i przedsięwzięć muzycznych, Monika angażuje się w działalność charytatywną, za którą jest wielokrotnie nagradzana. Między innymi, w 2013 roku Złotym Krzyżem Zasługi, nadanym przez Prezydenta RP czy Medalem św. Brata Alberta w 2016 roku.

Podczas swoich wystąpień, Monika inspiruje publiczność pozytywną energią i napełnia motywacją do osiągania postawionych sobie celów, niezależnie od trudności piętrzących się na drodze.

Niech to spotkanie dla nas wszystkich, będzie spotkaniem, które nada siły, motywacji. Bo tego również w życiu nam niejednokrotnie brakuje. Zapraszam na to spotkanie nie tylko kobiety z racji Dnia Kobiet, ale wszystkich – zachęca Proboszcz Kolegiaty Ks. Stanisław Szymuś.

Z uwagi na obowiązek stosowania się do przepisów sanitarnych i obowiązujących obostrzeń  dotyczących udziału w mszy i spotkaniu, zachęcamy do wysłuchania Moniki Kuszyńskiej w transmisji on-line. Spotkanie odbędzie się 7 marca w Kolegiacie Garwolin po mszy o godz. 18:00.

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta