Modernizacja boiska przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1

Już niebawem mieszkańcy Garwolina będą cieszyli się nowoczesnym obiektem sportowym.

Miasto Garwolin otrzymało dofinansowanie na wykonanie modernizacji wielofunkcyjnego boiska przy Al. Żwirki i Wigury w Garwolinie w wysokości 95 250,00 zł. Uzyskana pomoc finansowa pochodzi z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach programu: „Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2019”. Całkowity koszt zadania wynosi 366 322,23 zł. Realizacja inwestycji będzie możliwa również dzięki firmie AVON, która przeznaczyła na ten cel 200tys zł.

Boisko wielofunkcyjne będzie nowoczesnym obiektem sportowym dla osób chcących aktywnie spędzać czas. Będzie można na nim uprawiać wiele dyscyplin sportowych tj. piłka nożna, piłka ręczna, piłka siatkowa i tenis ziemny. Modernizacja boiska, które znajduje się na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności zajęć z wychowania fizycznego, zwiększenia dostępności do bezpiecznej infrastruktury sportowej, popularyzacji sportu i aktywnego stylu życia. Boisko stanie się miejscem, które umożliwi większą integrację mieszkańców.

Zmodernizowany obiekt sportowy przyczyni się do aktywizacji sportowej społeczności lokalnej, dzieci i młodzieży. W diametralnie dużym stopniu posłuży zwiększeniu ich aktywności fizycznej, podniesieniu poziomu kultury fizycznej oraz umożliwi propagowanie sportu wśród społeczności lokalnej i osób niepełnosprawnych. Spopularyzuje aktywny styl życia w mieście. Poprawa infrastruktury zwiększy komfort, bezpieczeństwo i jakość zajęć realizowanych na terenie kompleksu sportowego, a także da szansę na kolejne atrakcyjne propozycje sportowo-rekreacyjne.

Dziękujemy Zarządowi Urzędu Marszałkowskiego i firmie AVON za wkład w rozwój sportu w naszym mieście.

Zobacz również

76. rocznica krwawego odwetu

Udostępnij Jak co roku, 8 lipca, przy pomniku przy moście w Garwolinie przedstawiciele władz samorządowych i Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej złożyli kwiaty i zapalili...

Czytaj więcej

Komunikat Dyrektora SPZOZ

Udostępnij W związku z potwierdzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u osoby zatrudnionej na oddziale dziecięcym Szpitala Powiatowego w Garwolinie zawiadamiam, że w/w oddział został czasowo wyłączony...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta