Mikołajkowy Turniej Rummikub rozegrany po mistrzowsku

Już po raz czwarty Garwolin był organizatorem turnieju Rummikub. Po raz drugi najlepsi zawodnicy z całego Mazowsza przyjechali właśnie tutaj, by w świątecznej atmosferze i Mikołajkowych czapkach powalczyć o awans do mistrzostw Polski. Zwycięzcą turnieju w Garwolinie został Jakub Mucha z Żabieńca. Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak zajęła doskonałe 10. miejsce! Zmaganiom zawodników przyglądała się Janina Ewa Orzełowska – członek zarządu województwa mazowieckiego.

Rummikub to gra, której grono fanów z roku na rok się powiększa. Wydawca gry opisuje ją w kilku słowach: wciągająca, emocjonująca, inna w każdej rozgrywce, a dzięki Jokerom – nieprzewidywalna na każdym kroku! Wcześniej postrzegana jako gra typowo rodzinna, od jakiegoś czasu chętnie wybierana na imprezy czy zwykłe spotkania. Coraz częściej organizowane są także turnieje, w których udział biorą zawodnicy w każdym wieku.

Po raz kolejny takie zawody odbyły się w Garwolinie. Był to drugi Mikołajkowy Turniej Rummikub, który jednocześnie był jednym z pięciu turniejów eliminacyjnych Grand Prix Polski Centralnej. Pierwsze turnieje eliminacyjne odbyły się już w Łodzi i Warszawie.

Do rywalizacji w sali konferencyjnej Pływalni Miejskiej „Garwolanka” stanęło 45 zawodników. Wśród nich byli zarówno zaprawieni w bojach, jak i ci, którzy stawiają pierwsze kroki na tego typu turniejach. Najmłodsi – Kasia, Artur i Kacper – mieli 9 lat. Do Garwolina przybyli gracze z różnych miast Polski m.in. Łodzi, Warszawy, Mińska Mazowieckiego oraz Garwolina i okolic.

Chwilę przed startem zawodów zawodników powitały Janina Ewa Orzełowska – członek zarządu województwa mazowieckiego oraz burmistrz Garwolina Marzena Świeczak. Burmistrz Garwolina, zgodnie z obietnicą daną na poprzednim turnieju, wzięła udział w zawodach i zajęła wysokie 10. miejsce.

Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Jakub Mucha z Żabieńca, który dzięki wygranej uzyskał awans na Mistrzostwa Polski 2024. Drugie miejsce zajął Jakub Brzozowski z Garwolina, trzecie – Michał Skubik z Warszawy, a czwarte – Joanna Wojciechowska z Łodzi.

Jakub Brzozowski zdobył również nagrodę dla najlepszego gracza z Garwolina.

Dodatkowo najmłodsi otrzymali nagrody w 3 kategoriach wiekowych:

kategoria do klas III: Kasia Brzozowska z Garwolina

kategoria klas IV – VIII: Paulina Brzozowska z Garwolina

kategoria szkół średnich (do lat 17): Jakub Mucha z Żabieńca

– Wielkie podziękowania kierujemy do rodziny Brzozowskich z Garwolina. To dzięki Anecie, Tomkowi, Jakubowi, Paulinie i Kasi, Rummikub w naszym środowisku jest coraz bardziej popularną formą rozrywki i spędzania wolnego czasu, a nasze miasto może być gospodarzem turniejów – podkreśla Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Organizatorami turnieju w Garwolinie byli: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, GKS Wilga Garwolin.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta