Konkurs – Odkrywamy piękno „Nad Niemnem”

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie zaprasza uczniów starszych klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz dorosłych do udziału w konkursie literacko-plastycznym “Odkrywamy piękno „Nad Niemnem”.

Konkurs wpisuje się akcję Narodowego Czytania, do którego wybrano utwór Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej, jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku.

Zadaniem uczestników jest wybranie fragmentu „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, który będzie inspiracją do wykonania ilustracji. W załączniku musi być przytoczony cytat, który został zilustrowany. Wykorzystajcie swoją kreatywność, by przenieść na papier atmosferę, nastroje bohaterów i piękne opisy przyrody, z powieści Elizy Orzeszkowej. Pracę dostarczyć należy do biblioteki do 20 października 2023 roku.

Uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, a autorom najlepszych prac konkursowych zostaną przyznane nagrody.

Regulamin konkursu i szczegóły na stronie www.biblioteka-garwolin.pl

Zobacz również

Urodzinowe pianie koguta

Udostępnij 11 Festiwal Kultury i Tradycji przeszedł do przeszłości. To była niezwykle udana i radosna niedziela, tym razem obchodzona w konwencji urodzin. Wszystko to za...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta