Kongo z Garwolina w wielki świat

Tydzień temu na scenie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie miała miejsce premiera musicalu „Kongo”. W spektaklu można zobaczyć i usłyszeć utalentowane wokalistki, uczennice i absolwentki Best Vocal Studio. Kongo to historia o młodych i dla młodych, ale nie tylko. Każdy z nas może odnaleźć cząstkę siebie w Kongo.

Jestem dumna, że taka wielka rzecz zaczęła się w naszym małym Garwolinie. Idźcie w świat, bo jesteście skazani na sukces – mówiła do artystów po zakończonej premierze Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak. Partnerem premiery musicalu było Miasto Garwolin.

„Kongo” to z pozoru prosta historia o grupie młodzieży tworzącej własne przedstawienie oraz towarzyszących im w związku z tym problemom: zawiści, akceptacji, lęku. Z czasem okazuje się jednak, że pod maską buntu, agresji czy eskapizmu kryją się prawdziwe życiowe dramaty, a tytułowe Kongo staje się nie mniej obcym miejscem niż dom najbliższych znajomych. „Kongo” to najbardziej palące problemy pokolenia wchodzącego właśnie w dorosłość. To spektakl, który jak w soczewce skupia największe wyzwania współczesnego świata.

Autorami scenariusza są Hanna Piaseczna – aktorka teatralna i telewizyjna, scenarzystka, reżyserka, producentka teatralna i muzyczna oraz Paweł „Kadłub” Stankiewicz – gitarzysta, kompozytor, aranżer, autor tekstów, producent muzyczny współpracujący między innymi z Michałem Bajorem, Krzysztofem Warlikowskim, Dorotą Osińską czy Natalią Sikorą. Paweł Stankiewicz napisał muzykę oraz teksty do musicalu, a Hanna Piaseczna jest także reżyserem spektaklu i producentem całego przedsięwzięcia. O przygotowanie wokalne zadbała Aurelia Luśnia – wokalistka i trenerka wokalna, od wielu lat kształcąca głosy w Zespole Szkół Artystycznych w Garwolinie.

To właśnie uczniowie i absolwenci szkoły występują w musicalu „Kongo”. Na scenie można było zobaczyć i usłyszeć: Kamilę Figielską, Gustawa Klyszcza, Izabelę Bożek, Patrycję Woźniak, Weronikę Liszewską, Małgorzatę Przybysz, Aleksandrę Tudek, Aleksandrę Narojczyk, Wiktorię Piorun oraz Martynę Gozdalik.

Młodzi wokaliści wystąpili u boku nie tylko Aurelii Luśni i Hanny Piasecznej, ale także krytyka muzycznego i specjalistki od emisji głosu Elżbiety Zapendowskiej.

Musical „Kongo” bawi i wzrusza do łez jednocześnie. Daje ogromną przyjemność z oglądania i słuchania, a jednocześnie zmusza do refleksji nad światem. Od razu zyskał ogromną sympatię i uznanie garwolińskiej publiczności. Teraz czas na podbój kolejnych serc! Powodzenia!

Więcej informacji o musicalu „Kongo”, jego twórcach oraz aktorach można znaleźć na kanałach w mediach społecznościowych:

https://www.instagram.com/kongo_musical/

https://www.youtube.com/channel/UC4K3SgrNdt_AFYOzYmvu-Lg

https://www.facebook.com/Musical-Kongo-105491985190688

https://vm.tiktok.com/ZMRKvTr2E/

Zobacz również

Spędź z nami czas w lutym

Udostępnij Sportowe emocje, bal pełen wrażeń na zakończenie karnawału, koncert, wystawa, spotkanie autorskie, stałe sekcje w bibliotece i domu kultury, bogata oferta zajęć na ferie...

Czytaj więcej

Gramy dla Wiktorii Kaczyńskiej

Udostępnij Po raz kolejny zapraszamy do udziału w turnieju charytatywnym na rzecz Wiktorii Kaczyńskiej. Tym razem organizatorzy zapraszają na Walentynkowy Turniej Siatkarski w najbliższą niedzielę,...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta