Koncert na biało-czerwoną nutę

Już w najbliższą niedzielę, 17 września o godz. 19.00 w garwolińskiej kolegiacie będziemy mogli wysłuchać wielu znanych pieśni polskich w wykonaniu wielopokoleniowego chóru pod przewodnictwem Radosława Mitury w towarzystwie orkiestry OSP z Trąbek. To wydarzenie towarzyszące obchodom 84. rocznicy bombardowania Garwolina.

Koncert „Na biało-czerwoną nutę” to fascynująca podróż w głąb polskiej kultury muzycznej. Muzyka to część naszej tożsamości: bez pewnych melodii nie wyobrażamy sobie wielu wydarzeń w naszym życiu zarówno w sferze oficjalnej jak i prywatnej. Podczas niedzielnego koncertu chcemy pokazać piękno polskiej muzyki– mówi Radosław Mitura, dyrektor Szkoły Muzycznej w Garwolinie.

Wrzesień 1939 roku wspominamy w naszym mieście co roku, ze względu na smutną rocznice bombardowania Garwolina. 8 września 1939 roku to jedna z najtragiczniejszych dat w historii naszego miasta. Na nasze miasto spadły niemieckie bomby niszcząc w 90% centrum Garwolina. Od bomb zginęło kilkadziesiąt osób: mieszkańców miasta, uciekinierów i żołnierzy. W czasie pożaru miasta spowodowanego bombardowaniem spaliło się wiele budynków mieszkalnych. Ogień objął również kościół parafialny: spalił się dach, trzy wieże, zegar, organy, w czasie pożaru stopiły się i spaliły trzy dzwony.

Koncert polskich pieśni patriotycznych, w garwolińskiej kolegiacie, w ramach obchodów 84. Rocznicy bombardowania Garwolina, jak również w dzień rocznicy ataku ZSRR na Rzeczpospolitą nabiera szczególnego, symbolicznego znaczenia. Zapraszam na tą niezwykłą ucztę dla ducha– mówi Burmistrz Miasta Marzena Świeczak.

Niedzielny koncert jest organizowany w ramach projektu na „Biało czerwoną nutę”, który dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP.

Organizatorem wydarzenia są: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Kolegiata p.w. Przemienienia Pańskiego, Szkoła Muzyczna i Miasto Garwolin.

Zobacz również

Patriotyzm konsumencki – to lubię!

Udostępnij #KupujŚwiadomie to hasło kampanii prowadzonej przez KOWR zachęcającej do świadomego wyboru produktów z oznaczeniami i certyfikatami żywności, do których należą: znak PRODUKT POLSKI, logo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta