Komunikat w sprawie planowanego protestu rolników

W dniu 13 marca b.r. do Urzędu Miasta wpłynęły pisma informujące o zamiarze zorganizowania na terenie miasta Garwolin zgromadzeń w ramach Ogólnopolskiego Protestu Rolników.

Po spotkaniu w dniu dzisiejszym organizatorów zgromadzeń z przedstawicielami samorządu oraz służb odpowiedzialnych za porządek i bezpieczeństwo (Policja, Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe) planujący protest rolnicy odstąpili od blokady ronda im. Żołnierzy Wyklętych i Al. Legionów.

Zgodnie z aktualnym zgłoszeniem w najbliższą środę – 20.03.2024 roku od godz. 10.00 do godz. 17.00 planowana jest blokada ulic w obu kierunkach – droga S17, węzeł nr 9 wraz z drogami dojazdowymi do węzła, droga krajowa nr 76 – ul. Stacyjna. Przewidywana liczba uczestników: około 400 osób, 100 ciągników.

Jednocześnie Burmistrz Miasta informuje, że złożone zostało zgłoszenie zgromadzenia publicznego polegającego na przemarszu uczestników zgromadzenia ulicami miasta Garwolin od węzła nr 9 do Skweru Solidarności. Przemarsz rozpocznie się w dniu 20 marca 2024 r. /środa/ o godz. 12:00 i będzie przebiegał ulicami Stacyjna, Sienkiewicza, Długa, Kościuszki, Nadwodna, Krótka i Senatorska do Skweru Solidarności, gdzie odbędzie się spotkanie z mieszkańcami. Przewidywana liczba uczestników: około 500 osób, 10 ciągników. Zgromadzenie zakończy się o godz. 17.

Mieszkańców i planujących podróż w dniu 20 marca br. prosimy o uwzględnienie ewentualnych utrudnień, zachowanie szczególnej ostrożności oraz zaplanowanie podróży w taki sposób, aby uniknąć ewentualnych opóźnień. Organizatorzy zgromadzenia zapewnili, że ruch pojazdów ratowniczych i uprzywilejowanych będzie odbywał się płynnie.

Zgromadzenia są częścią ogólnopolskiej akcji protestów związanych z trudną sytuacją rolników. Urząd Miasta Garwolin nie jest organizatorem Zgromadzenia.

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta