Już jest! Nowy “stary” plac zabaw na Jagodzińskiej w Garwolinie

Marzenia dzieci i ich rodziców korzystających z placu zabaw przy ul. Jagodzińskiej w Garwolinie właśnie się spełniają. Na modernizację tego miejsca pozyskaliśmy dotację w wysokości 139 311,00 zł z Samorządu Województwa Mazowieckiego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Plac zabaw przy ul. Jagodzińskiej do niedawna był miejscem, które lata świetności miał już za sobą i wymagał modernizacji m.in. usunięcia starych i zdezelowanych urządzeń i zastąpienia ich nowymi. Inwestycje zrealizowała firma INVEST CONSULTING Jarosław Czarnecki z Celestynowa wyłoniona w drodze przetargu. Projekt zagospodarowania terenu zakładał urządzenie placu zabaw w takie urządzenia zabawowe jak zestaw dwuwieżowy, karuzela, karuzela kubełek, karuzela walec, skoczki grzybki do przeskakiwania, huśtawka gniazdo, huśtawka potrójna oraz elementów małej architektury tj.: 6 ławek parkowych, 2 koszy parkowych oraz stojaka na rowery. Projektowane urządzenia zostały usytuowane w piachu – stanowiącym nawierzchnię bezpieczną o grubości 40 cm. Powierzchnia piaskowa – nawierzchnia bezpieczna – zajmuje obszar 276,83 m2. Pozostała część działki stanowi trawnik – który spełnia funkcję rekreacyjną. Latem, spędzające tu czas dzieci mogą rozłożyć koce, czy leżaki i wypoczywać. Powierzchnia biologicznie czynna (trawiasta) to obszar 479,67 m2. Usunięto także stare i zniszczone ogrodzenie z siatki i zastąpiono je nowym ogrodzeniem z paneli ogrodzeniowych z bramką samozamykającą się oraz bramą wjazdową

Place zabaw to serca naszych społeczności, miejsca, które łączą pokolenia i wprowadzają uśmiech na twarze naszych dzieci.  Plac zabaw to ważny element każdej wspólnoty, który umożliwia dzieciom rozwijanie umiejętności fizycznych, społecznych i kreatywności, a także zachęca do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jest to również miejsce, gdzie rodzice mogą spędzać czas z dziećmi, a społeczność może się integrować. Plac przy ul. Jagodzińskiej jest jednym z 10 placów, którym zarządza samorząd. Jest zaś trzecim zmodernizowanym w ostatnich latach i dostosowanym do bezpiecznego użytkowania.

11 stycznia 2023 roku Burmistrz Miasta Marzena Świeczak podpisała umowę z Zarządem Województwa Mazowieckiego o przyznaniu pomocy finansowej na to zadanie ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

– Modernizacja placu zabaw to inwestycja, która przyniesie wiele radości i korzyści społeczności lokalnej, zwłaszcza dzieciom. Mam nadzieję, że mieszkańcy będą nie tylko wspólnie spędzali na nim czas, ale także będą o niego dbali. Takie miejsca to nasze wspólne dobro – mówi burmistrz Marzena Świeczak.

Wniosek na dofinansowanie złożony w 2022 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania – Forum Powiatu Garwolińskiego został rozpatrzony pozytywnie. Całkowita wartość zrealizowanej operacji wyniosła 218 940,00 zł, w tym pomoc w wysokości 139 311,00 zł z Samorządu Województwa Mazowieckiego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

– Infrastruktura sportowo-rekreacyjna w Garwolinie zmienia się na lepsze, a to dzięki współpracy wielu osób i instytucji. Z serca dziękuję Zarządowi Województwa Mazowieckiego, szczególnie Marszałkowi Mazowsza Adamowi Struzikowi, Wicemarszałek Janinie Ewie Orzełowskiej za wsparcie, życzliwość i współpracę – podkreśla burmistrz. – Dziękuję radnym Rady Miasta Garwolina, którzy poprzez dobre decyzje i wspólne działanie przyczyniają się do realizacji tak ważnych dla Garwolina przedsięwzięć. Słowa podziękowania kieruje także do pracowników Urzędu Miasta, Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, Starostwa Powiatowego w Garwolinie. Dziękuję także za pomoc przy realizacji tejże inwestycji pracownikom biura i Zarządowi Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania – Forum Powiatu Garwolińskiego – dodaje.

Plac zabaw jest ogólnodostępny, a korzystanie z niego jest bezpłatne.

Zobacz również

Zbadaj się i zyskaj spokój!

Udostępnij LUX MED Diagnostyka zaprasza Panie w wieku od 45 do 74 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta