Garwolin Liderem Edukacji

Miasto Garwolin wśród laureatów IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”.

Ideą Programu “Samorządowy Lider Edukacji” jest promocja samorządów, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, a także podnoszenie jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej.

W tym celu komisja ekspertów złożona z naukowców reprezentujących wybrane polskie uczelnie (m.in. Uniwersytet Śląski, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II) dokonuje oceny działań samorządów w sferze zarządzania oświatą. Eksperci doceniają innowacyjne rozwiązania w dziedzinie zapewniania wysokiej jakości kształcenia, marketingu edukacyjnego, zwiększania bezpieczeństwa dzieci i młodzieży czy współpracy samorządów z instytucjami naukowymi. Komisja bierze także pod uwagę skuteczność gmin i powiatów w zakresie dostosowywania kształcenia do wyzwań współczesności, np. potrzeb gospodarki. Współorganizatorem konkursu jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Każdy samorząd nagrodzony wyróżnieniem otrzymał recenzję swoich działań edukacyjnych, sporządzoną przez ekspertów Komisji Konkursowej. Recenzja zawiera zasadnicze wnioski i rekomendacje z przeprowadzonej procedury certyfikacyjnej.

Pozwala to podejmować inicjatywy projakościowe, dokonywać korekty w prowadzonych działaniach oraz uzyskiwać cenną opinię ekspercką na temat ich wartości merytorycznej. Te recenzje służą potem doskonaleniu działań oświatowych samorządów – tłumaczy Przemysław Ruta, sekretarz Konkursu.

W sumie lista tegorocznych laureatów objęła kilkadziesiąt samorządów z całego kraju. Wśród gmin do 20 tysięcy mieszkańców nagrodzone zostały – Wisznia Mała, Brodnica, Pruszcz, Józefów nad Wisłą, Międzyrzec Podlaski, Ujazd, Stare Babice, Tarczyn, Biskupiec, Iława, Kleszczewo, Międzychód, miasto Garwolin, miasto Bieruń, Miasto i Gmina Morawica. Nasze miasto zostało jeszcze wyróżnione w kategorii „Lider Jakości Kształcenia”.

Według opinii ekspertów Miasto Garwolin w szczególny sposób dba o rozwój szkolnictwa, wyróżnia się pod względem inwestycji w oświatę, wspiera innowacje edukacyjne, realizuje samodzielnie lub we współpracy z partnerami ciekawe projekty rozwijające dzieci i młodzież, jak również skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne na projekty oświatowe.

Gratulacje dla dyrektorów, nauczycieli, uczniów, pracowników placówek szkolnych i przedszkolnych, pracowników Urzędu Miasta Garwolina, organizacji pozarządowych oraz osób i instytucji zaangażowanych w działalność edukacyjno-wychowawczą w mieście Garwolin. To nasz wspólny sukces! – podsumowała konkurs Burmistrz Miasta Marzena Świeczak, która wraz z Kierownik Wydziału Oświatowo-Społecznego Jadwigą Mańkowską w dniu 11 grudnia 2019 roku w zabytkowej Sali Reprezentacyjnej Domu Towarzystwa Kredytowego w Łodzi odebrała wyróżnienie dla Garwolina.

na podst. materiałów prasowych lider-edukacji.pl

Zobacz również

Urodzinowe pianie koguta

Udostępnij 11 Festiwal Kultury i Tradycji przeszedł do przeszłości. To była niezwykle udana i radosna niedziela, tym razem obchodzona w konwencji urodzin. Wszystko to za...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta