“Galeria na płocie” przy garwolińskiej Jedynce

Z okazji obchodów 600-lecia Garwolina uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej wykonali może nie 600, ale ogromną liczbę prac o różnorodnej tematyce. Uczniowskie dzieła zawisły na płocie szkoły. Można by rzec „trafiły pod strzechy”. Celem było pokazanie talentu uczniów szerszej publiczności niż społeczność szkolna. Wystawa oryginalna, jedyna i niepowtarzalna w naszym mieście, bo właśnie na płocie. Cóż tu pisać? Nie da się ująć w słowa tego, co trzeba zobaczyć. Zapraszamy do obejrzenia i docenienia talentu dzieci.

Organizatorami wydarzenia były: Zofia Kęder, Ewa Bogusz, Barbara Kedziorek, Elzbieta Rękawek, Joanna Lis, Agata Mysiak, Małgorzata Frelek, Monika Braun.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji wystawy należą się rodzicom uczniów z klasy IIB Tomaszowi Prządce, Rafałowi Szczypkowi oraz pracownikom szkoły Zdzisławowi Zadróżnemu i Henrykowi Talarkowi.

„W pobliskim Kazimierzu Dolnym można co krok spotkać galerie sztuki. Dzięki tej galerii Kazimierz Dolny przeniósł się do Garwolina” – mówią o wystawie oglądający.

Informacja prasowa PSP nr 1

 

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta