EkoGarwolin ze wsparciem WFOŚiGW w Warszawie

Prawie 333 tyś zł dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na ekologiczny Garwolin. Piknik, nowe oświetlenie i usuwanie azbestu. Umowy podpisane!

Modernizacja oświetlenia, zadanie z zakresu edukacji ekologicznej i ochrony przyrody oraz usuwanie azbestu – to projekty, które dofinansuje na terenie miasta Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. W tym roku z Funduszu pozyskaliśmy na ten cel blisko 333 tyś zł. 29 maja w Starostwie Powiatowym w Garwolinie podpisane zostały umowy dotacyjne z beneficjentami. Umowy na realizację zadań na terenie miasta podpisały Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak oraz Skarbnik Katarzyna Nozdryn-Płotnicka.

W ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest” w 2023 roku dofinansowanie wyniesie 2 582,72 zł na realizację zadania pn.: „Usuwanie z terenu miasta Garwolina wyrobów zawierających azbest”. Organizację „Ekologicznego Pikniku Rodzinnego w Garwolinie” WFOŚiGW wesprze kwotą 30 000,00 zł. Natomiast na modernizację oświetlenia ulicznego przeznaczy dotację w kwocie 300 000,00 zł.

– Na ręce pani wiceprezes WFOŚiGW Kamili Mokrzyckiej składam podziękowania za środki, które pozwolą na działania poprawiające komfort życia naszych mieszkańców i z niecierpliwością czekamy na kolejne nabory. Dziękuję także wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tych zadań, począwszy od pisania wniosków, przygotowania niezbędnej dokumentacji po realizację i rozliczenie projektów – podsumowała burmistrz Garwolina.

W spotkaniu udział wzięli także m.in. wicepremier Henryk Kowalczyk, senator Maria Koc, posłowie Iwona Kurowska i Grzegorz Woźniak, starosta Mirosław Walicki, burmistrzowie i wójtowie miast i gmin oraz skarbnicy.

 

Zobacz również

Patriotyzm konsumencki – to lubię!

Udostępnij #KupujŚwiadomie to hasło kampanii prowadzonej przez KOWR zachęcającej do świadomego wyboru produktów z oznaczeniami i certyfikatami żywności, do których należą: znak PRODUKT POLSKI, logo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta