Dofinansowanie zadania Ścieżki przyrodniczo-edukacyjne: „Ptasie trele” i „Radosne starorzecze rzeki Wilgi”

Miasto Garwolin otrzymało dofinansowanie na realizację zadania pn. „Ścieżki przyrodniczo– edukacyjne: „Ptasie trele” i „Radosne starorzecze rzeki Wilgi” ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 29.762,00 zł.

Podstawowym założeniem powstania infrastruktury terenowej służącej edukacji ekologicznej jest wdrożenie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania zagadnieniami dotyczącymi ochrony przyrody i ekologii. Ścieżki mają zachęcić do kreatywnego spędzania czasu w otoczeniu przyrody.  Powstające ścieżki skierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym (szkoły podstawowe, gimnazja oraz średnie), ale także dla osób dorosłych, które odczuwają potrzebę odpoczynku na łonie natury, z dala od zgiełku i hałasu miasta. Ma ona uwrażliwiać na piękno przyrody, rozwijać i wzbogacać wiedzę i kulturę turystyczną dzieci.

Odwiedzającym ścieżki edukacyjne zostaną przybliżone w nowoczesny i ciekawy sposób potrzeby dbania o środowisko ze szczególnym naciskiem na aspekt możliwości zagospodarowania wód opadowych.

Prezentacja roślin w „ogrodzie deszczowym” pokarze naszym mieszkańcom, że można zastąpić podlewanie roślin wodą opadową zamiast wodą wodociągową, którą najczęściej podlewamy przydomowy ogród. Wyłapywanie wody opadowej pozwala zaoszczędzić na opłatach za wodę z sieci. Warto też wiedzieć, że deszczówkę charakteryzuje lekko kwaśny odczyn, sprawdzi się więc w nawadnianiu.

Zobacz również

Urodzinowe pianie koguta

Udostępnij 11 Festiwal Kultury i Tradycji przeszedł do przeszłości. To była niezwykle udana i radosna niedziela, tym razem obchodzona w konwencji urodzin. Wszystko to za...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta