Dofinansowanie remontu lokali mieszkalnych w Garwolinie

Miasto Garwolin otrzymało dofinansowanie na wykonanie remontu lokali mieszkalnych w kwocie 97 171,05 zł ze środków Funduszu Dopłat na podstawie umowy zawartej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Ogólny koszt wykonania remontu wyniósł 121 463,82 zł. Dzięki przyznanemu 80 % dofinansowaniu w obu lokalach przeprowadzono gruntowny remont, wraz z wymianą instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej i gazowej. Z powyższych środków wykonano remont dwóch lokali mieszkaniowych stanowiących mieszkaniowy zasób Miasta Garwolina. Dzięki ww. dotacji samorząd może poprawić mieszkańcom warunki życia.

Celem rządowego programu bezzwrotnego finansowego wsparcia budownictwa jest zwiększenie zasobu lokali mieszkalnych oraz lokali i pomieszczeń z zakresu pomocy społecznej, służących zaspokajaniu potrzeb osób o niskich i przeciętnych dochodach, w tym zagrożonych wykluczeniem społecznym.

– Gminy są najmniejszymi jednostkami podziału terytorialnego państwa i to one znajdują się najbliżej potrzebujących. Mamy możliwość zidentyfikować osoby potrzebujące wsparcia – dzięki temu pomoc staje się bardziej efektywna oraz trafia do tych, którzy jej najbardziej potrzebują – mówi Burmistrz Miasta Marzena Świeczak.

Poniżej prezentujemy zdjęcia lokali przed i po remoncie:

lokal nr 1

lokal nr 2

Źródłem finansowania przedsięwzięcia jest Fundusz Dopłat w Banki Gospodarstwa Krajowego zasilany środkami budżetu państwa, w ramach rządowego programu bezzwrotnego wsparcia budownictwa mieszkaniowego.

Zobacz również

Spędź z nami czas w lutym

Udostępnij Sportowe emocje, bal pełen wrażeń na zakończenie karnawału, koncert, wystawa, spotkanie autorskie, stałe sekcje w bibliotece i domu kultury, bogata oferta zajęć na ferie...

Czytaj więcej

Gramy dla Wiktorii Kaczyńskiej

Udostępnij Po raz kolejny zapraszamy do udziału w turnieju charytatywnym na rzecz Wiktorii Kaczyńskiej. Tym razem organizatorzy zapraszają na Walentynkowy Turniej Siatkarski w najbliższą niedzielę,...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta