Czyste powietrze 2.0: ruszyła druga część programu

Przypominamy mieszkańcom Miasta Garwolina, że trwa nabór wniosków w drugiej części programu „Czyste Powietrze”, przygotowanej dla Polaków o niższych dochodach. W siedzibie Urzędu Miasta Garwolina prowadzony jest punkt konsultacyjny. Zaświadczenia o przeciętnym miesięcznym dochodzie na jednego członka gospodarstwa domowego osoby ubiegającej się o dofinansowanie wydaje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Garwolinie.

21 października rozpoczął się nabór wniosków w drugiej części programu „Czyste Powietrze”, przygotowanej dla Polaków o niższych dochodach. Aby dostać podwyższoną bezzwrotną dotację – nawet do 37 tys. zł – na wymianę kopciucha i termomodernizację domu, potrzebne będzie zaświadczenie o dochodach. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotował też nowe udogodnienia: kalkulator dotacji, wydłużenie realizacji przedsięwzięcia o dodatkowe pół roku oraz listę urządzeń i materiałów zgodnych z programem.

Więcej informacji o 2 części programu “Czyste powietrze” można znaleźć TUTAJ.

Złożenie wniosku o dofinansowanie w ramach Części 2 programu „Czyste Powietrze” uwarunkowane jest posiadaniem zaświadczenia dla osób fizycznych w celu potwierdzenia przeciętnego miesięcznego dochodu na jednego członka gospodarstwa domowego osoby ubiegającej się o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub z WFOŚiGW.

O wydanie zaświadczenia mieszkaniec Garwolina musi zwrócić się z wnioskiem do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Garwolinie. www.mopsgarwolin.pl

Wzór wniosku został ustalony w rozporządzeniu ministra klimatu, które publikujemy TUTAJ

Jednocześnie informujemy, że na podstawie podpisanego przez Miasto Garwolin z WFOŚiGW w Warszawie porozumienia mieszkańcy Garwolina mogą m.in. składać wnioski nie tylko w biurach Funduszu w Warszawie czy Wydziałach Zamiejscowych, ale także poprzez Urząd Miasta Garwolina.

W siedzibie Urzędu Miasta Garwolina prowadzony jest także punkt konsultacyjny, w którym informujemy zainteresowane osoby o korzyściach płynących z wzięcia udziału w projekcie oraz udzielamy pomocy przy przygotowaniu wniosku pod kątem spełnienia wymagań określonych w programie. Urząd Miasta Garwolina jako jeden z nielicznych nadal świadczy bezpośrednią obsługę mieszkańców oraz interesantów. Jednakże w związku z zachorowaniami na COVID-19, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno interesantów, jak i pracowników urzędu, zachęcamy do kontaktowania się z pracownikami drogą telefoniczną 25 786 42 46 lub elektroniczną umg@garwolin.pl

Celem Programu Czyste Powietrze jest eliminacja zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery przez nieefektywne źródła ciepła oraz poprawa efektywności energetycznej istniejących budynków jednorodzinnych, a także uniknięcie emisji zanieczyszczeń pochodzących z nowobudowanych budynków.

źródło: na podstawie NFOŚiGW

Przydatne linki:

Link do kalkulator: http://www.czystepowietrze.gov.pl/kalkulator-dotacji/

Link do listy: https://lista-zum.ios.edu.pl/

Rozporządzenie ministra klimatu

 

Zobacz również

Budynek Urzędu Miasta w Garwolinie

Sesja Rady Miasta Garwolina

Udostępnij Sesja Rady Miasta Garwolina W dniu 28 września 2021 roku (wtorek) o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Garwolinie, ul. Staszica 15...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta