By było bezpieczniej! Nie tylko u nas

Cel prawie osiągnięty. Po wielu miesiącach starań i rozmów możemy odetchnąć z ulgą. Umowa, która zapewni finansowe wsparcie w wysokości 150 tyś zł z Samorządu Województwa Mazowieckiego została podpisana. Do zakupu specjalistycznego samochodu strażackiego z drabiną mechaniczną dla OSP Garwolin dołożą się także lokalni przedsiębiorcy oraz Samorząd Miasta Garwolina.

– Dziękuję Janina Ewa Orzełowska  za wielkie zaangażowanie i nieustające wsparcie, a naszym strażakom za motywację do działania. Strażackie marzenie pozostałoby marzeniem, gdyby nie praca i współpraca odpowiednich osób, organizacji i garwolińskich przedsiębiorców. Mam nadzieję, że ogłoszony przetarg zakończy się pomyślnie i niedługo spotkamy się wszyscy witając “nowy” samochód w Garwolinie – powiedziała podczas spotkania Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak.

Samorząd Mazowsza od wielu lat wspiera Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Garwolina, dofinansowując niezbędne inwestycje. 12 października 2023r. Burmistrz Miasta Marzena Świeczak przy kontrasygnacie Kierownik Wydziału Finansowego Agaty Gajewskiej, podpisała umowę z Członkiem Zarządu Województwa Mazowieckiego Janiną Ewą Orzełowską na dofinansowanie zakupu specjalistycznego samochodu strażackiego z drabiną mechaniczną dla OSP Garwolin. Dlaczego ta inwestycja jest tak ważna dla naszych mieszkańców?

Rozwój gospodarczy miasta sprawia, że na terenie Garwolina i powiatu powstaje coraz więcej nowych firm oraz osiedli mieszkaniowych z budynkami średniowysokimi. Stawia to przed strażakami nowe wyzwania i zadania, których realizacja będzie realna i skuteczna tylko wtedy, gdy straż będzie wyposażona w sprzęt do pracy na dużej wysokości. Na terenie całego powiatu garwolińskiego jest dostępny tylko jeden samochód z podnośnikiem hydraulicznym o wysokości roboczej 24 metry na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.  Wśród wszystkich jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu w chwili obecnej żadna nie posiada specjalistycznego samochodu z drabiną mechaniczną. Dlatego ta inwestycja jest tak ważny.

– 150 tysięcy złotych wsparcia dla OSP Garwolin od Mazowsza. Druhowie z Garwolina jeszcze sprawniej będą mogli nieść pomoc mieszkańcom miasta i regionu. Dziękuję Wam serdecznie za współpracę. Niech nowy wóz dobrze Wam służy – powiedziała Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

– Pani Marszałek, Pani Burmistrz! Państwo Radni! My dziękujemy za nieustanne wspieranie naszej jednostki – podsumował Roman Maszkiewicz Prezes OSP Garwolin.

Ochotnicza Straż Pożarna w Garwolinie otrzymała także 10 kompletów hełmów i latarek. W uroczystości podpisania umów udział wzięli także m.in. przewodniczący Rady Miasta Garwolina Andrzej Ostolski oraz radni Marek Łagowski, Jakub Starzyński, Stanisław Piesiewicz i Jan Paziewski, kierownik Wydziału Promocji Miasta i Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych Beata Pasternak, druhowie i druhny OSP Garwolin. Informacje o sponsorach i szczegóły przedsięwzięcia wkrótce.

Zobacz również

Urodzinowe pianie koguta

Udostępnij 11 Festiwal Kultury i Tradycji przeszedł do przeszłości. To była niezwykle udana i radosna niedziela, tym razem obchodzona w konwencji urodzin. Wszystko to za...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta