Burmistrz Miasta w ogniu pytań

Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak przyjęła w urzędzie ważną delegację. W tym tygodniu odwiedziły nas dzieci z klas trzecich z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Garwolinie, które chciały z bliska poznać pracę burmistrza i urzędu.

Takie wizyty są bardzo wartościowym doświadczeniem edukacyjnym, które pomaga dzieciom zrozumieć, jak funkcjonuje ich lokalna społeczność i jak mogą w niej uczestniczyć. Dzieci zadawały pytania na temat różnych aspektów funkcjonowania miasta takich jak infrastruktura, edukacja, kultura, sport, transport czy bezpieczeństwo. Szczegółowo dopytywały się o najnowszą inwestycję miejską jaką jest lodowisko, termin jego otwarcia i zasady funkcjonowania. Nie brakowało również pytań o dzień pracy burmistrza, najważniejsze wydarzenia miejskie związane z 600-leciem Garwolina, budżet miasta, a także wiele innych. Uczniowie byli bardzo ciekawi i błyskotliwi, chcieli dowiedzieć się m.in. czy praca burmistrza jest trudna i co jest w niej najmilsze. – Praca burmistrza z pewnością jest bardzo wymagająca i odpowiedzialna, dlatego można powiedzieć, że jest to trudna praca. Wymaga to m.in. wiedzy, umiejętności zarządzania, komunikatywności i umiejętności budowania relacji z różnymi grupami społecznymi oraz skutecznego podejmowania decyzji. Ale bardzo lubię swoją pracę. Jest satysfakcjonująca. Mam wpływ na rozwój Garwolina i poprawianie warunków życia każdego mieszkańca, od juniora do seniora – mówiła burmistrz. – Bardzo też lubię kontakt z ludźmi i takie spotkania napędzają mnie do działania. – dodała burmistrz.

Sekretarz Miasta Cezary Tudek opowiedział młodym mieszkańcom o budynku urzędu miasta, zaś kierownik Wydziału Promocji Miasta i Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych Beata Pasternak o tym, na co miasto pozyskuje pieniądze.

Na zakończenie dzieci otrzymały drobne słodkie upominki. Dziękujemy za odwiedzimy i życzymy samych przyjemnych chwil dla uczniów oraz ich wychowawców.

Zobacz również

Zbadaj się i zyskaj spokój!

Udostępnij LUX MED Diagnostyka zaprasza Panie w wieku od 45 do 74 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta