Bieg Pamięci w ramach Grand Prix Ziemi Garwolińskiej

14 września odbędą się trzecie zawody w ramach tegorocznego cyklu Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Nietypowo, bo w czwartkowy wieczór, zawodnicy wezmą udział w Biegu Pamięci, który jest częścią obchodów 84. rocznicy bombardowania Garwolina. Organizatorzy zapraszają wszystkich – bez względu na wiek.

Grand Prix Ziemi Garwolińskiej jest organizowane przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie i Stowarzyszenie Truchtacz.pl od 11 lat. Cykl składa się z 4 biegów, które odbywają się zazwyczaj w kwietniu, maju, we wrześniu i w październiku. Podczas każdych zawodów dorośli mają do pokonania 5 km, a dla dzieci i młodzieży są przygotowane biegi na różnych, dostosowanych do ich wieku i możliwości, dystansach. Najlepsi stają na podium i otrzymują pamiątkowe dyplomy. Każdy, kto ukończy bieg, zostaje nagrodzony medalem.

– Jesteśmy na półmetku. Odbyły się już dwa biegi w ramach tegorocznego cyklu, a teraz po wakacyjnej przerwie zapraszamy na kolejne dwa wydarzenia. W tym roku, jeszcze bardziej niż zazwyczaj, zachęcamy do wzięcia udziału we wszystkich zawodach w ramach cykl. Cztery medale złożą się w jeden i będą wyjątkową pamiątką 600-lecia miasta – zachęca Michał Kopik, prezes Stowarzyszenia Truchtacz.pl.

Najbliższy, trzeci bieg w ramach XII Grand Prix Ziemi Garwolińskiej, będzie wyjątkowy ze względu na swój charakter.

– Będzie to Bieg Pamięci. Tym razem nie spotkamy się w niedzielne popołudnie, a w czwartkowy wieczór. 8 września przypada 84. rocznica bombardowania Garwolina, a my kilka dni później chcemy sportowymi zmaganiami uczcić te tragiczne wydarzenia z historii naszego miasta – podkreśla Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Zdjęcie zostało także zamieszczone na plakacie zawodów.

Bieg Pamięci odbędzie się 14 września (czwartek) na terenach przy zbiorniku retencyjnym w Garwolinie. Biuro zawodów będzie czynne od godziny 17:30. O 18:00 rozpoczną się biegi dla dzieci i młodzieży, a o 18:30 wystartują dorośli. Wszyscy ci, którzy brali udział w pierwszym lub drugim biegu tegorocznego cyklu, nie muszą już dopełniać żadnych formalności. Wystarczy założyć buty do biegania, przypiąć numer startowy z poprzednich zawodów i pojawić się na starcie.

Ci, którzy chcą dołączyć do grona zawodników, mogą się zapisać się online.

Zadanie publiczne „Biegnij w Garwolinie – cykl wydarzeń sportowo-rekreacyjnych” dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Zadanie współfinansowane przez Miasto Garwolin w ramach realizacji zadania publicznego.

Informacja prasowa CSiK

 

Zobacz również

Patriotyzm konsumencki – to lubię!

Udostępnij #KupujŚwiadomie to hasło kampanii prowadzonej przez KOWR zachęcającej do świadomego wyboru produktów z oznaczeniami i certyfikatami żywności, do których należą: znak PRODUKT POLSKI, logo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta