Bieg Pamięci. Kolejny frekwencyjny rekord

Ponad 200 osób wzięło udział w trzecim biegu w ramach tegorocznego Grand Prix Ziemi Garwolińskiej, który odbył się wczoraj wieczorem. To kolejny rekord frekwencji podczas tego wydarzenia. Bieg Pamięci był częścią obchodów 84. rocznicy bombardowania Garwolina. Pierwsze miejsca w klasyfikacji OPEN kobiet i mężczyzn wybiegali zawodnicy Wilgi Garwolin.

Nietypowo, bo w czwartkowy wieczór, miłośnicy biegania wzięli udział w trzecim biegu w ramach tegorocznego cyklu Grand Prix Ziemi Garwolińskiej organizowanego przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie i Stowarzyszenie Truchtacz.pl. Inny niż zazwyczaj termin wydarzenia, nie miał negatywnego przełożenia na frekwencję. Wręcz przeciwnie! Znów padł rekord! Na starcie zawodów ustawiło się ponad 200 uczestników w każdym wieku.

Najpierw, w czterech różnych biegach, swoje dystanse pokonali najmłodsi. Później z trasą o długości 5 km zmierzyli się dorośli. W biegu zwyciężył Wojciech Grzegrzółka z GKS Wilga Garwolin. Drugi był Filip Rękawek, a na trzecim miejscu uplasował się Robert Świecak.

W klasyfikacji kobiet triumfowała Aleksandra Borkowska z Wilgi Garwolin. Na drugim miejscu znalazła się Iwona Oleksiak, a na trzecim – Joanna Soszka.

W kategorii 50+ jedyną kobietą była Hanna Wiśnicka. Wśród panów z tej kategorii wiekowej zwyciężył Radek Biernacki z klubu Truchtacz.pl. Drugie miejsce zajął Jacek Górzkowski, a trzecie – Zenon Michalik.

O miejsca na podium mocno walczyli także najmłodsi zawodnicy gorąco dopingowani przez swoich najbliższych. Medale oraz dyplomy wszystkim laureatom wręczyli kierownik Wydziału Promocji Miasta i Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych Beata Pasternak oraz prezes Stowarzyszenia Truchtacz.pl Michał Kopik. Zawody przeprowadził trener lekkoatletyki w GKS Wilga Stanisław Buszta.

Lista laureatów biegów dla dzieci i młodzieży:

Kategoria D1

 1. Matylda Prządka
 2. Barbara Tuszyńska
 3. Oliwia Bąk

 

 1. Franciszek Turek
 2. Tymon Oleksiak
 3. Tymon Nowicki

Kategoria D2

 1. Maja Parol
 2. Zuzanna Kołnierzak
 3. Małgorzata Ostrowska

 

 1. Marcel Bąk
 2. Radosław Prządka
 3. Leon Ostrowski

Kategoria D3

 1. Lidia Czarnecka
 2. Lena Balas
 3. Agnieszka Tratkiewicz / Zuzanna Turek

 

 1. Bartosz Pieniak
 2. Janek Kosiorek
 3. Szymon Ostrowski

Kategoria D4

 1. Małgorzata Jakubczak
 2. Nikola Lipińska
 3. Alicja Czarnecka

 

 1. Jakub Róg
 2. Szymon Kołnierzak
 3. Wojtek Dadas

 

Przed nami jeszcze jeden, finałowy bieg tegorocznego XII Grand Prix Ziemi Garwolińskiej, który odbędzie się w niedzielę 8 października.

Pełna klasyfikacja jest dostępna na www.truchtacz.pl

Zadanie publiczne „Biegnij w Garwolinie – cykl wydarzeń sportowo-rekreacyjnych” dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Zadanie współfinansowane przez Miasto Garwolin w ramach realizacji zadania publicznego.

Pełna galeria zdjęć tutaj https://www.facebook.com/media/set/?set=a.801223398672750&type=3

 

Zobacz również

Patriotyzm konsumencki – to lubię!

Udostępnij #KupujŚwiadomie to hasło kampanii prowadzonej przez KOWR zachęcającej do świadomego wyboru produktów z oznaczeniami i certyfikatami żywności, do których należą: znak PRODUKT POLSKI, logo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta