Bieg Pamięci. Kolejny frekwencyjny rekord

Ponad 200 osób wzięło udział w trzecim biegu w ramach tegorocznego Grand Prix Ziemi Garwolińskiej, który odbył się wczoraj wieczorem. To kolejny rekord frekwencji podczas tego wydarzenia. Bieg Pamięci był częścią obchodów 84. rocznicy bombardowania Garwolina. Pierwsze miejsca w klasyfikacji OPEN kobiet i mężczyzn wybiegali zawodnicy Wilgi Garwolin.

Nietypowo, bo w czwartkowy wieczór, miłośnicy biegania wzięli udział w trzecim biegu w ramach tegorocznego cyklu Grand Prix Ziemi Garwolińskiej organizowanego przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie i Stowarzyszenie Truchtacz.pl. Inny niż zazwyczaj termin wydarzenia, nie miał negatywnego przełożenia na frekwencję. Wręcz przeciwnie! Znów padł rekord! Na starcie zawodów ustawiło się ponad 200 uczestników w każdym wieku.

Najpierw, w czterech różnych biegach, swoje dystanse pokonali najmłodsi. Później z trasą o długości 5 km zmierzyli się dorośli. W biegu zwyciężył Wojciech Grzegrzółka z GKS Wilga Garwolin. Drugi był Filip Rękawek, a na trzecim miejscu uplasował się Robert Świecak.

W klasyfikacji kobiet triumfowała Aleksandra Borkowska z Wilgi Garwolin. Na drugim miejscu znalazła się Iwona Oleksiak, a na trzecim – Joanna Soszka.

W kategorii 50+ jedyną kobietą była Hanna Wiśnicka. Wśród panów z tej kategorii wiekowej zwyciężył Radek Biernacki z klubu Truchtacz.pl. Drugie miejsce zajął Jacek Górzkowski, a trzecie – Zenon Michalik.

O miejsca na podium mocno walczyli także najmłodsi zawodnicy gorąco dopingowani przez swoich najbliższych. Medale oraz dyplomy wszystkim laureatom wręczyli kierownik Wydziału Promocji Miasta i Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych Beata Pasternak oraz prezes Stowarzyszenia Truchtacz.pl Michał Kopik. Zawody przeprowadził trener lekkoatletyki w GKS Wilga Stanisław Buszta.