Bezpłatny spektakl „Śluby panieńskie” w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie

Już 5 października o godzinie 19:00 Teatr Klasyki Polskiej gościnnie wystawi w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie „Śluby panieńskie”. Trwający około 80 minut spektakl jest skierowany do szerokiej widowni – wielbicieli humoru Fredry, entuzjastów teatru, miłośników sztuki aktorskiej, osób spragnionych szlachetnej, kulturalnej, mądrej rozrywki. Widowisko jest bezpłatne. Darmowe wejściówki można odebrać w sekretariacie CSiK.

„Śluby panieńskie, czyli magnetyzm serca” to 5-aktowa komedia Aleksandra Fredry o miłości – największym temacie teatru i źródle ludzkich rozterek. Fredro przedstawia perypetie swoich bohaterów, wykorzystując elementy „strajku miłosnego” – motywu obecnego już w starożytności, a później także w polskiej XVII-wiecznej literaturze sowizdrzalskiej. Spektakl wyreżyserowała Lidia Sadowa. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Anna Czyż. Widzowie spektaklu usłyszą także muzykę skomponowaną przez Marcina Pospieszalskiego.

Spektakl, który miał swoją prapremierę w 1832 roku, opowiada losy bohaterek, niemogących oprzeć się miłości, mimo złożonych ślubów. Odkrywają̨, że uczucie to jest najpotężniejszym, życiodajnym żywiołem. Klara i Aniela, buńczuczny Gustaw i sentymentalny Albin, wplątani w zabawne intrygi, po wielu zaskakujących zwrotach akcji ostatecznie dokonują̨ szczęśliwych wyborów. Upragniona przez wszystkich miłość okazuje się̨ nie tylko wielka, szczera i wzruszająca, lecz także, co najważniejsze – szczęśliwa i odwzajemniona.

Rezerwacji miejsc na spektakl można dokonywać w sekretariacie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, ul. Nadwodna 1 (I piętro), tel. 25 682 20 51.

***

Informacje uzupełniające:

Teatr Klasyki Polskiej studiuje i wystawia najwybitniejsze polskie dramaty oraz adaptacje arcydzieł polskiej literatury dawnej, zgodnie z ich literą i duchem, w oparciu o rzetelny warsztat i we współpracy z wybitnymi twórcami teatru. Jedną z form działalności Teatru Klasyki Polskiej są objazdy po kraju oraz zagraniczne tournée, adresowane przede wszystkim do rozsianej po świecie Polonii. Celem działań instytucji jest integracja wspólnot oraz wzmacnianie ich tożsamości, poprzez przypominanie bogactwa melodii polskiego języka, historii i zwyczajów. Teatr Klasyki Polskiej to nowa, wielka szansa dla widzów na kontakt z arcydziełami rodzimej literatury, a dla inwestorów i mecenasów na stworzenie polskiej marki teatralnej o międzynarodowym zasięgu i znaczeniu.

Kontakt dla mediów:

Biuro Prasowe Teatru Klasyki Polskiej

Małgorzata Dziedzic, email: promocja@teatrklasykipolskiej.pl tel.: 570 005 148

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta