Węgorzewska, Miecznikowski i Talarek na jednej scenie w Garwolinie!

To będzie nie tylko uczta dla ucha, lecz także wspaniała międzypokoleniowa podróż muzyczna. Już 19 marca w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury odbędzie się koncert Macieja Miecznikowskiego z gościnnym udziałem dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej Alicji Węgorzewskiej oraz finalisty The Voice Senior Tadeusza Talarka. Wszystko to z okazji 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego. Bezpłatne wejściówki można odebrać w sekretariacie CSiK.

Choć wychował się na muzyce klasycznej i jazzie, to uprawiał wiele gatunków muzycznych, swobodnie poruszając się w różnych konwencjach. Laureat wielu prestiżowych nagród bluesowych i jazzowych, a także nagród dziennikarzy i publiczności na festiwalach w Opolu. Wziął udział w dziesiątkach różnorodnych projektów muzycznych: wydawnictw płytowych, koncertów oraz programów telewizyjnych. Prowadzenie show muzycznego “Tak to leciało!” przyniosło mu wielokrotne nominacje do Telekamer i Wiktorów, a popularność oratoriów z cyklu „Tryptyk Świętokrzyski” i „Siedem Pieśni Marii” – platynowe, diamentowe i podwójne diamentowe płyty. Jest frontmanem znanej formacji rozrywkowej Leszcze, z którą wydał 5 płyt i przeboje takie jak „Ta dziewczyna”, „Kombinuj dziewczyno” czy „Tak się bawi nasza klasa”. Jest też autorem solowych albumów, m.in.: autorski „Będzie z nami dobrze” czy jazzujące: „Czarodzieje – Osiecka, Zieliński, Miecznikowski” i „Tribute to Nat King Cole”. Występuje też pod własnym nazwiskiem, od kameralnych recitali po duże koncerty z zespołem wyśmienitych muzyków.

O sukcesach i muzycznych wcieleniach Macieja Miecznikowskiego można byłoby pisać długo. O tym, jak wyjątkowe są jego koncerty, będzie można się przekonać już 19 marca. Obok wokalisty na scenie staną także wybitni muzycy. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Gościnnie podczas wydarzenia zaśpiewa wybitna śpiewaczka operowa i dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej Alicja Węgorzewska oraz znany lokalnej publiczności wokalista Tadeusz Talarek – finalista tegorocznej edycji The Voice Senior.

Koncert poprzedzi także słodki poczęstunek. Wstęp wolny – bezpłatne wejściówki do odebrania w sekretariacie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie (ul. Nadwodna 1, I piętro).

Wydarzenie jest częścią obchodów 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego. Na koncert zapraszają członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej Alicja Węgorzewska oraz burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta