Aktualizacja. Dołącz do akcji “Garwolin dla pokoleń”. Zmiana godziny

Z przyczyn niezależnych od organizatorów wydarzenie zostało przesunięte na godz. 13:00. Zapraszamy już jutro, 10 października do udziału w projekcie “Garwolin dla pokoleń”.

Jakie podejście do ekologii ma współczesna młodzież? Stawiają na zieleń, ale nie tylko. Młodzieżowa Rada Miasta zaprasza 10 października do zasadzenia symbolicznego drzewa i cebulek tulipanów. Opowiedzą o akcji, a przy okazji też o tym, co myślą na temat przestrzeni miejskiej.

10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. To międzynarodowa akcja sadzenia drzew, której celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. W Polsce święto obchodzone jest już od 21 lat. O tym jak ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Są naturalnym elementem naszego środowiska, kształtują klimat, produkują tlen, oczyszczają powietrze, dostarczają cennego surowca … Stąd pomysł organizacji w Garwolinie takiej akcji.

– Jako Młodzieżowa Rada Miasta Garwolina wystąpiliśmy do Burmistrz Miasta Garwolina Pani Marzeny Świeczak o pomoc i wsparcie przy realizacji naszej pierwszej akcji rewitalizacyjnej w Garwolinie pn. „Garwolin dla pokoleń”. Ktoś kiedyś powiedział “Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci”. Chcąc zadbać o jakość naszego życia i pamiętając o tych niezwykle ważnych słowach, jako młodzi społecznie odpowiedzialni mieszkańcy, chcemy dbać o Garwolin – twierdzi Jan Garwoliński Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Garwolina i zaprasza wszystkich chętnych do udziału w akcji sadzenia czyli do wspólnej pracy, integracji i edukacji.

– My będziemy i zabieramy ze sobą koleżanki i kolegów ze szkoły. Warto też mieć ze sobą małe łopatki i rękawiczki. Spotykamy się o godz. 11:00 przy pomniku Armii Krajowej w centrum Garwolina, na Skwerze Lecha Kaczyńskiego, gdzie posadzimy cebulki tulipanów. Później przejdziemy na tereny Zarzecza w okolice Skateparku, gdzie zasadzimy symboliczne, pamiątkowe drzewo – dodaje Kacper Broniszewski Radny  Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

– Mamy nadzieje, że nasze pierwsze „Drzewo Pokoleń”, jak również tulipany będą wstępem do kolejnych tego typu projektów – podkreślają członkowie Młodzieżowej Rady Garwolina.


Akcja jest częścią obchodów 20-lecia Młodzieżowej Rady Miasta Garwolina. Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Burmistrz Miasta Garwolina Marzeny Świeczak oraz w ramach obchodów 600-lecia nadania praw miejskich Miastu Garwolin i 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Zobacz również

Biblioteka zaprasza w marcu

Udostępnij Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza w marcu na wiele atrakcji dla małych i dużych. Zerknijcie na kalendarium. Udostępnij Podobne tematyKoncert uczniów z ogniska...Zaproszenie - Komisja...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta