6 grudnia startuje lodowisko w Garwolinie

800 metrów kwadratowych powierzchni lodu, a w wypożyczalni 200 par łyżew. Elektroniczny system obsługi klienta i możliwość zakupu biletów przez Internet. Wyczekiwana nie tylko przez najmłodszych inwestycja, 6 grudnia przywita pierwszych amatorów jazdy na łyżwach. Podczas oficjalnego otwarcia nie zabraknie pokazów łyżwiarskich i animacji dla całych rodzin.

– Ogromnie się cieszymy, że już za kilka dni będziemy mogli zaprosić wszystkich na lodowisko. To chyba najlepszy prezent na Mikołajki, jaki mogliśmy sobie wymarzyć. Kolejne marzenie mieszkańców Garwolina się spełnia, a właściwie sami je spełniliśmy, dzięki współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego oraz firmą Avon. Mam nadzieję, że nowy obiekt będzie tętnił życiem i przynosił wiele radości zarówno najmłodszym, jak i starszym pokoleniom naszych mieszkańców, a także będzie sportową wizytówką i atrakcją turystyczną, która przyciągnie do nas wielu gości – mówi Marzena Świeczak, burmistrz Garwolina.

Otwarcie lodowiska odbędzie się 6 grudnia o godzinie 14:00. Po części oficjalnej, około godziny 15:00, będzie można zobaczyć mistrzowskie pokazy łyżwiarskie w wykonaniu grupy Walley, a bezpośrednio po nich odbędą się animacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Wszyscy na łyżwy!

Lodowisko w Garwolinie jest obiektem sezonowym, ze sztucznie mrożoną taflą. Powierzchnia lodu wynosi 800 m² (20m x 40m). Jest otoczona bandami hokejowymi i zadaszona, dzięki czemu ani padający deszcz, ani śnieg nie będą przeszkadzały łyżwiarzom. – Na lodowisku będzie funkcjonowała wypożyczalnia wyposażona w 200 par łyżew, a także specjalne „chodziki” dla początkujących. Klientów obsłuży kasa z elektronicznym system obsługi klienta. Wszyscy ci, którzy mają własne łyżwy, będą mogli zakupić bilet przez Internet. Oddajemy w ręce mieszkańców kolejny obiekt sportowy, który obok pływalni, siłowni, kortów tenisowych, boisk sportowych, będzie dawał szansę na aktywne spędzanie czasu wolnego i dostarczy sporo radości – podkreśla Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Lodowisko będzie czynne codziennie w godzinach 9:00-21:00. Jednorazowo na tafli lodu będzie mogło przebywać maksymalnie 100 osób. Korzystanie z lodowiska będzie możliwe w wyznaczonych 1,5-godzinnych sesjach ślizgawkowych, pomiędzy którymi zaplanowano 30-minutowe przerwy konieczne do odpowiedniej konserwacji lodu. Z lodowiska będą mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i grupy zorganizowane.

Razem możemy więcej

Budowa zadaszonego lodowiska trwała niespełna rok, ale wniosek o fundusze zewnętrzne został złożony już w połowie 2020 roku. W 2021 Samorząd Województwa Mazowieckiego podjął decyzję o dofinansowaniu inwestycji kwotą 3 mln 900 tys. zł.

– Bardzo się cieszę z takich wniosków, które dotyczą młodzieży i rozwoju sportu, bo to oznacza jedno, że razem tworzymy przestrzeń dla przyszłych pokoleń. To kolejna inwestycja w Garwolinie, której realizację wsparł Samorząd Województwa Mazowieckiego i za każdym razem czujemy wielką radość z tego, że możemy pomóc i być częścią tych wielkich rzeczy. Gratuluję pani burmistrz determinacji i skuteczności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Mam nadzieję, że mieszkańcy będą z wielką radością odwiedzać lodowisko – mówi Janina Ewa Orzełowska, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Całość kosztowała 7 962 776,84 zł, z czego ponad 3 mln 800 tys. zł to środki pochodzące z budżetu Miasta Garwolina. Drugi przetarg i zgoda Rady Miasta na zwiększenie środków przeznaczonych na przedsięwzięcie pozwoliły wyłonić wykonawcę inwestycji. 23 lutego 2022 r. podpisano umowę z firmą REMBUB Kazimierz Jasiński w Garwolinie i realizacja zadania ruszyła pełną parą.

Środki na budowę lodowiska w kwocie 200 tys. zł przekazała także fabryka Avon. Jeden z największych pracodawców nie tylko w samym Garwolinie, ale także w najbliższej okolicy, chętnie wspiera różnego rodzaju inicjatywy, które służyć mają mieszkańcom.– Bardzo się cieszymy, że jako fabryka zlokalizowana w Garwolinie, możemy jednocześnie być członkiem lokalnej społeczności i wspierać rozwój miasta. Dzieje się to między innymi dzięki inwestycjom w obiekty sportowo-rekreacyjne, takie jak ten. Zawsze z radością angażujemy się w projekty, które przynoszą konkretne korzyści dla mieszkańców, rozwijają ich aktywność i zostają z nami na dłużej. Dlatego właśnie rok temu wsparliśmy budowę skateparku, a w tym roku dofinansowaliśmy budowę lodowiska. Jestem przekonany, że ten obiekt pozwoli wszystkim, niezależnie od wieku, spędzić zdrowo i aktywnie czas w gronie rodziny i przyjaciół. Ja na pewno przy najbliższej okazji odwiedzę lodowisko i spróbuję swoich sił w jeździe na łyżwach! – mówi Jakub Żurowski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie.

Szczegółowe informacje o lodowisku, regulaminy oraz cennik można znaleźć na stronie www.csik.garwolin.pl/lodowisko/

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta