Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

1 kwietnia 2021 r. rozpocznie się największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Jak sama nazwa wskazuje, podstawowym celem NSP 2021 będzie poznanie sytuacji demograficznej i mieszkaniowej na poziomie kraju, województw, powiatów i gmin. Udział w spisie jest OBOWIĄZKOWY dla każdego mieszkańca Polski!

Podstawową i obowiązkową metodą NSP 2021 będzie samospis internetowy. Aplikacja spisowa będzie dostępna od 1 kwietnia na stronie internetowej https://spis.gov.pl/. Mieszkańcy Garwolina, którzy np. nie mają w domu komputera i Internetu, powinni zgłosić się do Urzędu Miasta (ul. Staszica 15), gdzie będzie funkcjonować miejsce do samospisu internetowego.

W czasie NSP 2021 będą pracować rachmistrzowie spisowi. Ich praca będzie się odbywać na dwa sposoby: poprzez wywiad telefoniczny i bezpośredni, jeśli umożliwią to warunki epidemiczne. W razie wątpliwości co do tożsamości rachmistrza należy skontaktować się z infolinią spisową pod numerem 22 279 99 99.

Wprowadzane podczas spisu dane będą odpowiednio zabezpieczone i widoczne wyłącznie dla upoważnionych pracowników statystyki publicznej. Informacje o konkretnych osobach nie będą nikomu udostępniane. Gwarantuje to tajemnica statystyczna i groźba konsekwencji prawnych. Do publicznej wiadomości zostaną przekazane jedynie wartości zagregowane mówiące np. o średniej wielkości gospodarstwa domowego w danej gminie.

Spis powszechny to jedyne badanie, gdzie w sposób kompleksowy zbiera się informacje o rodzinach, migracjach, niepełnosprawności, wykształceniu czy warunkach mieszkaniowych. Okazja do tego zdarza się raz na 10 lat.

Prosimy uprzejmie o kontakt, jeśli mają Państwo dodatkowe pytania dotyczące NSP 2021.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej https://spis.gov.pl/ , pod infolinią ogólnopolską tel. 22 279 99 99 oraz w naszym Gminnym Biurze Spisowym tel 25 786 42 20.

 

Zobacz również

Biblioteka zaprasza w marcu

Udostępnij Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza w marcu na wiele atrakcji dla małych i dużych. Zerknijcie na kalendarium. Udostępnij Podobne tematyKoncert uczniów z ogniska...Zaproszenie - Komisja...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta