Życie przemija, pamięć pozostaje

Święto Wszystkich Świętych, jak i następujący dzień po nim Dzień Zaduszny to czas, kiedy powinniśmy się pochylić nieco bardziej nad tajemnicą życia i śmierci, wspomnieć o naszych bliskich zmarłych, odwiedzić ich mogiły czcząc w ten sposób pamięć o nich.

W minionych 12 miesiącach odeszło od nas wielu bliskich nam ludzi – pozostawili po sobie ogromną pustkę w naszych sercach. Nasza społeczność lokalna również utraciła tych, którzy ją współtworzyli i swoim działaniem odcisnęli ślad w naszych sercach i w historii Garwolina.

Śp. Paweł Michał Zwierz 1954-2021

Był naszym kolegą, emerytowanym wieloletnim pracownikiem Urzędu Miasta, członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Leszczynach, pasjonatem kultury lokalnej, działaczem Ludowego Towarzystwa Naukowo-Kulturalnego Oddział Garwolin

Śp. Tadeusz Żukowski 1943-2022

Wielu z nas poznało go w czasie swojej nauki w Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie uczył historii i łaciny. Przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Śp. Marianna Płatek 1921-2022

Najstarsza mieszkanka Garwolina, zmarła w wieku 100 lat 10 września 2022 roku. Przepracowała 43 lata, do 75 roku życia w jednej firmie: PSS Społem Garwolin, za co została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Śp. Janusz Krawczyk 1950 -2022

Emerytowany Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Garwolinie, pracownik Urzędu Miasta Garwolina w latach 1987-1999, radny Rady Miasta Garwolina w latach 1990-1994 i 2002 – 2004. Był samorządowcem i społecznikiem, wieloletnim przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Garwolinie, sekretarzem Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadach.

 

Wisława Szymborska powiedziała “Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci”. Grób jest tylko symbolem, podobnie jak kwiaty i światełka, które zapalamy, a zmarli żyją w nas, w naszej pamięci – dopóty, dopóki ich wspominamy…

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta