“Zwolnieni z teorii”, sprawdzeni w praktyce

Stworzyli wspaniałą atmosferę i bawili się dla dobrej sprawy. 13 marca 2023 r. zakończyła się w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym  realizacja projektu „Wytańczyć pomoc” organizowanego w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii, który honorowym patronatem objęła Burmistrz Miasta Garwolin.  Młodzież KLO od lat aktywnie angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne wierząc, że niewielkie działania mogą mieć ogromny wpływ na świat.

W lutym odbył się III Bal Charytatywny, którego celem była pomoc pogorzelcom z Sobolewa, rodzinie, która w listopadzie ubiegłego roku straciła dom w wyniku wybuchu butli z gazem. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, do auli KLO przybyło ponad 200 osób. Muzyka na żywo zespołu Silver, wata cukrowa, loteria fantowa, ścianka do zdjęć, słodki poczęstunek, a przede wszystkim świetna atmosfera! To atrakcje, które towarzyszyły uczestnikom. Tylko w trakcie samego balu udało się zebrać prawie 7400 zł.

Po raz pierwszy bal charytatywny wspierała zbiórka internetowa, gdzie przez ponad miesiąc trwały licytacje rożnych przedmiotów. Cała suma, którą wsparła pogorzelców to 18 335 zł. Kwota ta bardzo cieszy, biorąc pod uwagę to, że przyszło nam wszystkim żyć w niełatwych czasach, a mimo to razem chcemy nieść innym bezinteresowną pomoc!

Całej inicjatywy podjęła się grupa uczniów KLO: Anna Mitek, Karolina Ratajczyk /wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta/, Karolina Krykant, Maja Skupińska, Julia Włodarczyk, Anna Wojewoda, Maria Siwek, Jakub Misiak, Zofia Górska, Oliwia Głowala i Patrycja Kowalczyk, którym dziękujemy za wrażliwość, odpowiedzialność i zaangażowanie. Uczniów wspierała wychowawczyni Aneta Gałkowska.

 

 

Zobacz również

Zbadaj się i zyskaj spokój!

Udostępnij LUX MED Diagnostyka zaprasza Panie w wieku od 45 do 74 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta