Zmarł Zbigniew Winiarek

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Ś.P. Zbigniewa Winiarka, człowieka z pasją, krzewiącego idee harcerstwa w wielu pokoleniach dzieci i młodzieży, miał 65 lat.

Harcmistrz Zbigniew Winiarek był wieloletnim komendantem hufca ZHP „Orłów” w Garwolinie. Społecznik, pasjonat historii lokalnej i harcerstwa. Był inicjatorem wielu działań i przedsięwzięć upamiętniających wkład harcerzy w rozwój społeczny ziemi garwolińskiej m.in.: tablic poświęconych 75-leciu harcerstwa na ziemi garwolińskiej (umieszczona na Kościuszki 13, powstałej w 1988 r.) i wychowawcom garwolińskiej młodzieży z czasów II wojny światowej (umieszczona na zewnętrznej ścianie kościoła p.w. Przemienienia Pańskiego, 2019 r.) a także wniosków o nadanie tytułów „Zasłużony dla Miasta Garwolina”dla Wandy Bekierskiej (2018 r.) oraz dla harcerzy konspiracyjnego Hufca Harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego – Roju „Orłów” Szarych Szeregów (2017 r.).

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

Burmistrz Miasta Garwolina
Marzena Świeczak
ze współpracownikami

Przewodniczący Rady Miasta
Jarosław Jaskuła
z radnymi

 

Cześć Jego pamięci!

 

 

 

Zobacz również

Pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta

Udostępnij Młodzieżowa Rada Miasta to fakultatywny organ samorządu terytorialnego o charakterze konsultacyjnym, którego najważniejszym celem jest zwiększenie zainteresowania i zaangażowania młodych sprawami publicznymi na poziomie...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta