Zmarł Pan Henryk Hyżyński

„Życie jest trochę jak morska podróż. Wyjeżdżamy, żegnając się i płacząc z powodu oddalenia od osób nam drogich, ale oto, kiedy przybijamy do drugiego brzegu, są inne osoby, które stoją już w porcie i na nas czekają”
Jan XXIII

W dniu 29 marca 2019 r w wieku 94 lat zmarł Henryk Hyżyński. W historii jego życia odbija się historia Polski: był żołnierzem Armii Krajowej Obwodu „Gołąb” Garwolin, w 1944 roku został aresztowany przez NKWD i wywieziony na Syberię. Jego nazwisko widnieje na tablicy pamiątkowej poświęconej Sybirakom, która jest umieszczona w garwolińskiej kolegiacie.
Działał na rzecz przywrócenia pamięci, był obecny na wielu uroczystościach patriotycznych, dzielił się wspomnieniami na spotkaniach z młodzieżą z garwolińskich szkół. W 2012 roku został wyróżniony przez Burmistrza Miasta za działalność na rzecz społeczności lokalnej.
Rodzinie i Bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Burmistrz Miasta Garwolina
Marzena Świeczak

Przewodniczący Rady Miasta
Jarosław Jaskuła

Zobacz również

Wesołych świąt

Udostępnij Udostępnij Podobne tematyŚwiętujemy 100-lecie odzy...Bekierska - przedstawieni...Marzena Świeczak Burmistr...Pozyskujemy środkiPozyskano środki na wypos...Harcerze z Betlejemskim Ś...Samorząd Województwa Mazo...W trosce o nasze miastoZapraszamy mieszkańców na...Informacja...

Czytaj więcej

Miejskie inwestycje

Udostępnij Wiosenna aura sprzyja inwestycjom i przebudowom w mieście. Ulice Boczna i Bekierskiej, modernizacja placu zabaw na Zarzeczu, modernizacjia siedziby Urzędu Miasta to ropoczęte już...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta