Zmarł ks. prałat Julian Jóźwik

Z przykrością przyjęliśmy informację o śmierci księdza prałata Juliana Jóźwika- kapłana parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, który w okresie od 29 sierpnia 2003 r. do 24 lipca 2012 r. był proboszczem tej parafii.

Ksiądz prałat Julian Jóźwik otrzymał święcenia kapłańskie 23 maja 1964 roku. Na początku swojej duszpasterskiej drogi przez 4 lata pracował jako wikariusz w parafiach: Rozbity Kamień, Ryki i Ostrów Lubelski. Przez ponad 30 lat pracował w Kurii Diecezjalnej Siedleckiej, gdzie pełnił funkcje Diecezjalnego Duszpasterza Rodzin, Diecezjalnego Duszpasterza Dobroczynności, Dyrektora Wydziału Duszpasterskiego i Ekonoma Diecezjalnego. Był też pierwszym dyrektorem Caritas Diecezji Siedleckiej.

Jako kapłan o szczególnej wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, swoje doświadczenia nabyte w Caritas z powodzeniem kontynuował w naszym lokalnym środowisku, organizując pomoc dla najbardziej potrzebujących. W 2012 roku na wniosek Rady Miasta Garwolina ks. prałat został uhonorowany przez Radę Powiatu tytułem „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego” w dziedzinie działalność społeczna.

Ufamy, że śp. ks. prałat znajdzie ukojenie duszy w Chrystusie, który obiecywał je cichym i pokornego serca. Takiego właśnie cichego, pokornego i życzliwego zapamiętamy księdza Juliana.

Zobacz również

Budynek Urzędu Miasta w Garwolinie

Sesja Rady Miasta Garwolina

Udostępnij Sesja Rady Miasta Garwolina W dniu 28 września 2021 roku (wtorek) o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Garwolinie, ul. Staszica 15...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta