Zapraszamy na uroczystości 15 sierpnia w Garwolinie

Razem świętujmy święto naszych żołnierzy i wiktorię Polski w walce z rosyjskim najeźdźcą w 1920 roku. Tego dnia wspominamy również zaangażowanie polskich chłopów, którzy odpowiedzieli na apel władz i masowo wstępowali do Wojska Polskiego. To święto jest świętem nas wszystkich.

W 103. rocznicę Bitwy Warszawskiej Burmistrz Miasta Marzena Świeczak, Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki,  Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji ppłk Paweł Uchroński zapraszają do obchodów Święta Wojska Polskiego, Święta Czynu Chłopskiego oraz Święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny powszechnie zwanego świętem Matki Boskiej Zielnej, opiekunki bujnej roślinności i zbiorów.

Oficjalne obchody rozpoczną się uroczystą mszą świętą odprawioną o godz. 10.00 w garwolińskiej kolegiacie, po której nastąpi przemarsz delegacji z udziałem pocztów sztandarowych i orkiestry OSP Garwolin pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po zagraniu hymnu przez orkiestrę i złożeniu kwiatów na skwerze im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (za kolegiatą) odbędzie się spotkanie z historią. M.in. wystawa IPN „Wojna z bolszewikami. Bitwa Warszawska 1920”, stoisko Wojskowego Centrum Rekrutacji, oraz wiele innych.

Wydarzenia towarzyszące

11-18 sierpnia – w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Garwolinie odbędzie się wystawa książek dotyczących wojny 1920 roku.

Współorganizatorami obchodów są

Miasto Garwolin, Powiat Garwoliński, Wojskowe Centrum Rekrutacji, Kolegiata Przemienienia Pańskiego, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie, Powiatowe Centrum Promocji i Kultury w Miętnem, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej „Gołąb” Garwolin, Orkiestra Dęta OSP Garwolin, Oddział Garwolin oraz Fundacja Koszary.

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta