Zapraszamy na piknik patriotyczny 11 listopada

Uczcijmy radośnie – razem z harcerzami – Narodowe Święto Niepodległości! Hufiec ZHP „Orłów” Garwolin wraz z Burmistrz Miasta Garwolina zapraszają 11 listopada 2023 r. na festyn rodzinny Piknik Patriotyczny

Atrakcje dla młodych

Na terenie Parku 550-lecia w Garwolinie (obok Pływalni Miejskiej „Garwolanka”) będzie można skorzystać z takich atrakcji jak: malowanie twarzy, przejście po moście linowym, przejażdżka gokartami i wiele innych. Młodsi uczestnicy festynu mogą liczyć na wesołe zabawy z chustą oraz na bujane konie.

Aktywnie i melodyjnie

Osobom aktywnym polecamy udział w grze miejskiej. Wszystkich wokalistów, muzyków lub osoby lubiące śpiewać zapraszamy do wzięcia udziału w Festiwalu Piosenki Patriotycznej. Przypomnijmy sobie nie tylko tradycyjny repertuar patriotyczny, ale i nowsze piosenki. Dla uczestników zarówno gry, jak i festiwalu przewidziane są nagrody.

Będzie można także odwiedzić stoiska tematyczne związane z historią naszego miasta oraz polskiej wojskowości – historycznej i współczesnej. Na wszystkich głodnych wrażeń czekają pieczone nad ogniskiem kiełbaski, smaczna zupa i ciepłe napoje.

Bardzo się cieszę, że w tym roku możemy wspólnie z instruktorami i harcerzami Hufca „Orłów” Garwolin pomóc w organizacji obchodów Święta Niepodległości. Data 11 listopada jest niezwykle ważna dla każdego Polaka – tym bardziej dla każdego, kto nosi harcerski krzyż. Jest mi bardzo miło, że nasz piknik rodzinny wzbogaci to wydarzenie, w końcu działanie na rzecz społeczności lokalnej jest wpisane w harcerską służbę. Tym przyjemniej, gdy możemy połączyć pielęgnowanie pamięci o przeszłości z zabawą, co niewątpliwie pomaga – szczególnie młodszym osobom – zrozumieć i zachęcić do poznawania historii swojego kraju oraz kształtuje w nich postawę patrioty. – mówi phm. Leszek Ochniewicz, komendant Hufca „Orłów” Garwolin

Gorąco zapraszam, by razem z harcerzami uczcić 105. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, oraz 600 lecie miasta Garwolina. To już trzecia edycja pikniku organizowanego przez ZHP – wydarzenia, które na stałe weszło do miejsko-powiatowych uroczystości Narodowego Święta Niepodległości. Radośnie, rodzinnie i z uśmiechem świętujmy 11 listopada. – zachęca burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.

Festyn rozpoczyna się o godzinie 11.30. Wspólnie pielęgnujmy historię, świetnie przy tym się bawiąc!

Organizatorami wydarzenia są: Hufiec ZHP ,,Orłów” oraz Miasto Garwolin, współorganizatorzy: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Pływalnia Miejska „Garwolanka”. Partnerzy pikniku to: Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 1. PSK, Stowarzyszenie Simejka.

Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Garwolina w ramach zadania publicznego.

Zobacz również

Patriotyzm konsumencki – to lubię!

Udostępnij #KupujŚwiadomie to hasło kampanii prowadzonej przez KOWR zachęcającej do świadomego wyboru produktów z oznaczeniami i certyfikatami żywności, do których należą: znak PRODUKT POLSKI, logo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta