Zapraszamy na Kiermasz Mikołajkowy dla Wiktorii Kaczyńskiej

Serdecznie zapraszamy do udziału w Kiermaszu Mikołajkowym dla Wiktorii Kaczyńskiej. W programie występy artystyczne, fotobudka, gry i zabawy dla najmłodszych, kiermasz ozdób świątecznych, a także możliwość skosztowania domowych wypieków i swojskich przysmaków. Zapraszamy do Gminnego Centrum Animacji Kultury w Sulbinach.

To już kolejne wydarzenie, którego głównym celem jest wsparcie Wiktorii Kaczyńskiej – uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. 1. Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie.

Wiktoria jest 9-letnią dziewczynką. Urodziła się jako skrajny wcześniak, w 30 tygodniu ciąży, z wagą urodzeniową 1480 gram. Mimo małej masy urodzeniowej od samego początku dzielnie walczyła o każdy dzień życia. Dzięki ciężkiej, systematycznej i bardzo intensywnej rehabilitacji potrafi samodzielnie siedzieć, czworakować oraz chodzić przy balkoniku. Jednak głównym celem jest możliwość samodzielnego chodzenia, do czego dążymy. Problem z jakim Wiktoria mierzy się na dzień dzisiejszy to podwyższone napięcie mięśniowe w kończynach dolnych uniemożliwiający stabilizację, równowagę i chód. Innym problemem jest niedowidzenie. Ze względu na niepełnosprawność ruchową wymaga długotrwałej i codziennej rehabilitacji, która musi być prowadzona przez fizjoterapeutę posiadającego odpowiednią wiedzę i umiejętności. Wiktoria wymaga codziennego usprawniania ruchowego, ćwiczeń samoobsługi oraz pracy przy sprzęcie pomocniczym (trójnogi, balkoniki, bieżnia). Ćwiczenia te są nieodzowną częścią jej dnia codziennego. Na dzień dzisiejszy jest pod stałą opieką lekarza rehabilitacji, ortopedy, neurologa i okulisty. Są to ogromne koszty wiążące się również ze zmianą sprzętu rehabilitacyjnego, obuwia, wózka, pionizatora, balkonika czy krzesełka do szkoły. Raz do roku konieczna jest wymiana ortez. Duże zmiany i poprawę funkcjonowania wprowadzają turnusy rehabilitacyjne i usprawniające. Mimo niepełnosprawności i niedogodności stawianych na jej drodze Wiktoria jest dzieckiem bardzo pogodnym, otwartym i szukającym kontaktu z rówieśnikami. Jest bardzo towarzyska i koleżeńska, lubiana przez koleżanki i kolegów w szkole, radosna i uśmiechnięta, pełna energii i pozytywnego nastawienia do życia. Nie zniechęca się ciężką rehabilitacją i bólem wpisanymi w jej codzienność. Wielkim marzeniem Wiktorii jest chodzić samodzielnie i nie być zależną od innych osób. Jej wielką pasją jest śpiewanie. Najbliższe osoby robią wszystko, aby Wiktoria mogła samodzielnie funkcjonować. Głównym cele jest przygotowanie Wiktorii do operacji kręgosłupa (SDR – selektywna rizotomia korzeni grzbietowych), którą musi przejść nie później niż w wieku 12 lat. Do tego czasu, wymagana jest intensywna i kosztowana rehabilitacja, która ma przygotować Wiktorię do zabiegu.

Patronat nad wydarzeniem objęła Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak.

Zobacz również

Spędź z nami czas w lutym

Udostępnij Sportowe emocje, bal pełen wrażeń na zakończenie karnawału, koncert, wystawa, spotkanie autorskie, stałe sekcje w bibliotece i domu kultury, bogata oferta zajęć na ferie...

Czytaj więcej

Gramy dla Wiktorii Kaczyńskiej

Udostępnij Po raz kolejny zapraszamy do udziału w turnieju charytatywnym na rzecz Wiktorii Kaczyńskiej. Tym razem organizatorzy zapraszają na Walentynkowy Turniej Siatkarski w najbliższą niedzielę,...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta