Zapisy do programu Młode Horyzonty

Już po raz czwarty Centrum Sportu i Kultury zapraszam szkoły i placówki oświatowe do udziału w edukacyjnym projekcie filmowym Młode Horyzonty. Zmieniła się jego nazwa, ale idea pozostaje ta sama. Przez 7 miesięcy odbywają się projekcje filmów w kinie, które poprzedza prelekcja. Dyskusję o obejrzanym obrazie  pogłębić można w szkole podczas godzin wychowawczych, korzystając z gotowych materiałów. Program trwa od października do kwietnia. Zapisy na rok szkolny 2024/2025 ruszyły 20 maja.

Program Młode Horyzonty to kontynuacja wcześniejszego programu znanego pod nazwą Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. CSiK zachęca lokalne placówki oświatowe do wzięcia udziału w tych spotkaniach. W ubiegłym roku w programie uczestniczyło około 700 uczniów. Proponujemy cykle filmowe dla każdej grupy wiekowej: od przedszkolaków aż po szkoły średnie – mówi Barbara Kupczyk-Mikulska, koordynatorka projektu.

Jakie cykle i jak się zapisać?

Filmy dostosowane są do każdego poziomu edukacji: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pedagodzy mogą bezpłatnie popierać materiały dydaktyczne (karty pracy, scenariusze lekcji oraz analizy psychologiczne) do pracy z uczniami po obejrzeniu filmu. Centrum Sportu i Kultury w tym roku oferuje następujące cykle:

przedszkole – Chodzę do kina
szkoła podstawowa 1-3 – Filmowi bohaterowie
szkoła podstawowa 4-6 – Świat filmu,
szkoła podstawowa 7-8 – Od oglądania do czytania – egzamin ósmoklasisty,
szkoła ponadpodstawowa – Ważne tematy.
Już dziś zachęcamy do zapisów. Formularz zgłoszeniowy znajduje się Żaden z cykli na rok szkolny 2024/2025 nie powtarza się. Katalog, w którym znajdują się wszystkie niezbędne informacje, znajduje się . Program przygotowany jest dla każdego poziomu nauczania.

Co daje program?

Udział w Młodych Horyzontach wzbogaci wychowawczo-profilaktyczne programy szkół, a filmy mogą stanowić inspirujący punkt wyjścia do dalszych rozmów. Seans filmowy to wspaniała okazja do zdobywania wiedzy oraz dzielenia się doświadczeniami, a rozmowy o kinie rozwijają kompetencje społeczne i emocjonalne, które są dla młodych ludzi bezcenne. Przygotowany program pozostaje w zgodzie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Nabór do programu 2024/2025 potrwa do 4 października. Aby zapisać grupy lub klasy do projektu, należy skorzystać z formularza zgłoszeniowego. Wszelkich informacji w sprawie Młodych Horyzontów udziela Barbara Kupczyk-Mikulska, mail: bmikulska@csik.garwolin.pl, tel. 25 682 20 51

Zobacz również

Patriotyzm konsumencki – to lubię!

Udostępnij #KupujŚwiadomie to hasło kampanii prowadzonej przez KOWR zachęcającej do świadomego wyboru produktów z oznaczeniami i certyfikatami żywności, do których należą: znak PRODUKT POLSKI, logo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta