Zaczytaj się w Garwolinie!

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie  to nowoczesna, kreatywna, nakierowana na wyzwania przyszłości i sprawnie rozwijająca się instytucja. Dzień Bibliotekarza i Bibliotek to święto, w którym nasza uwaga skupia się na najstarszej placówce kulturalnej w Garwolinie.

Z okazji swojego święta Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną odwiedził Zastępca Burmistrza Albert Baran. Życzę radości i satysfakcji z wykonywanej pracy, rzeszy wiernych czytelników, a także ciekawych pomysłów i niesłabnącego entuzjazmu w podejmowaniu inicjatyw na rzecz popularyzacji czytelnictwa. Bardzo się cieszę, że nawet teraz w tych trudnych czasach działacie państwo bardzo aktywnie zarówno w mediach społecznościowych, jak i zachowując reżim sanitarny –w bezpośrednim kontakcie z odbiorcami.

Od początku powstania w latach 20-tych XX wieku wielokrotnie zmieniała swój adres, by w 1954 roku osiąść na stałe na Nadwodnej 1. Adresatem jej oferty jest każdy mieszkaniec naszego miasta i powiatu. Najmłodsi mogą zapałać miłością do słowa w Oddziale dla Dzieci, dorośli- mogą znaleźć pasjonujące lektury w Czytelni i Wypożyczalni. Audiobooki, filmy i seriale czekają na odbiorców w każdym wieku w Mediatece, zaś publikacje związane z Garwolinem – czasopisma, fotografie, rękopisy, maszynopisy, dokumenty życia społecznego, wycinki prasowe – znajdą pasjonaci historii lokalnej w Zbiorach Regionalnych.

Dziś biblioteka to nie tylko miejsce z lekturami –  to prężny ośrodek kultury integrujący środowisko lokalne.

Zapraszamy do skorzystania z oferty przygotowanej przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną www.biblioteka-garwolin.pl a także do śledzenia biblioteki na facebooku www.facebook.com/bibliotekagarwolin  i instagramie www.instagram.com/bibliotekagarwolin/

Bogaty, stale powiększający się księgozbiór, szeroka oferta kulturalna, kompetentni i pomocni Bibliotekarze, dogodne godziny otwarcia – biblioteka czeka na każdego. Zaczytaj się w Garwolinie!

 

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta