Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka

Mural jest częścią projektu „Złóż meldunek Marszałkowi”, w ramach którego udało się pozyskać dofinansowanie na realizację działań związanych z uczczeniem tegorocznej 100. rocznicy Wiktorii 1920. Projekt realizowany jest przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną wraz z partnerami: ZHP Hufcem „Orłów” i Miastem Garwolin. Wartość całego projektu opiewa na kwotę 32 200,00 zł, w tym dofinansowanie z Programu Wieloletniego Niepodległa – 28 700,00 zł, co stanowi 90% wartości projektu.

Więcej szczegółów nt. projektu: otrzymaliśmy dofinansowanie, finał projektu

Autorem projektu i wykonawcą muralu jest Grzegorz Mikulski. Do wykonania muralu o powierzchni 105 m2 użyto 18 kolorów i w sumie 55 litrów farby. Prace na północnej ścianie hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Garwolinie przy ulicy Długiej zajęły ok. 4 tygodni.

Nie mogło obyć się bez symbolicznego przecięcia wstęgi. Choć w kameralnej atmosferze, na miarę aktualnej sytuacji i obostrzeń, dla nas odsłonięcie muralu było równie doniosłe. Mural jest efektem nie tylko dofinansowania, ale także współpracy kilkunastu osób i instytucji. Chciałoby się zacytować za klasykiem, że z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego muralu.

Wstęgę przecięli: Burmistrz Miasta Marzena Świeczak, dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej Iwona Poreda, phm ZHP Hufca Orłów Leszek Ochniewicz, a także Grzegorz Mikulski wraz z żoną Barbarą – wykonawcy muralu. Nie mogło zabraknąć także gospodarzy tego miejsca dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Joanny Ostrowskiej oraz Wicestarosty Powiatu Garwolińskiego Marka Ziędalskiego.

Mural dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Zobacz również

Budynek Urzędu Miasta w Garwolinie

Sesja Rady Miasta Garwolina

Udostępnij Sesja Rady Miasta Garwolina W dniu 30 listopada 2020 roku (poniedziałek) o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Garwolinie, ul. Staszica 15...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta